Fazla parfüm sıkmanın dezavantajları

Fazla parfüm sıkmanın dezavantajları
18 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.328 kez okundu.

Fazla parfüm sıkmanın dezavantajları

Merhaba arkadaşlar bugün sizler için parfüm ile ilgili edindiğim bir kaç ön izlemeden bahsedeceğim. Parfüm denilince bile aklımıza birbirinden güzel kokular geliyor. Bazı parfümler bizler için vazgeçilmez konuma geldi bile. Her an çantamızda ya da ceketimizin cebinde bulundurduğumuz parfümleri doğru kullanıyor muyuz? Belki de sevdiğimiz bu parfümleri fazla fazla sıkmadan fazla parfüm sıkmanın dezavantajları nelerdir öğrenmeliyiz.

Yaz aylarını düşünelim. Tatilde olmadığımız zamanlar işe gitmek için evden çıkarken terleme korkusundan fazla parfüm sıktığımızda tenimizde kalan bu koku bir süreden sonra ter ile karışıp farklı bir hale gelebiliyor. Doğru parfümü tercih etmek bu konuda hayati önem taşır. Mesela şekerli parfümler terlediğiniz an itibariyle sizi bir karmaşık koku bombası haline getirebilir. Şekerli parfümden vazgeçemiyorsanız bile bunu az miktarda olacak şekilde teninize değil kıyafetinize sıkmanızı öneririm.

Söylemeden geçemeyeceğim bir husus daha var. Fazla sıkılan parfüm sıkılan kişi tarafından bir süre sonra hissedilmiyor olsa da sıkmayan birisinin yanında rahatsız edici boyutlara varabiliyor. Yoğun koku kişilerde baş ağrılarına sebep olabilir nitelikte. Bu nedenle parfümü doğru kullanmalıyız. Şişeyi 25-30 cm uzaklıktan 2-3 defa püskürtmek yeterli bir ölçü olacaktır. Aynı zamanda belirtmek isterim ki fazla parfüm sıkmanız kokunun daha uzun süre kalmasını sağlamaz. Sadece kokunun yoğunluğunu arttırır. Güzel kokmak tabi ki bize güven veren bir his ama her şeyin fazlasının zarar olduğunu da unutmamalıyız.

Parfümü fazla sıkmak yerini kokunun uçtuğu zamanlarda tekrarlamak sizin için çok daha verimli bir uygulama olacaktır. Hem bu sayede tüm gün güzel kokar hem de parfümü boşa harcamamış olursunuz. Her şeyin çoğu olduğu gibi parfümün de çok kullanılması önerilmez. Sizde bu gibi durumlara maruz kalmamak için parfümünüzü ideal bir şekilde kullanın.

Yapılan araştırmalara göre kullandığınız parfümün doğrudan tene sıkılmaması gerektiğini ve içeriğindeki maddelerin iyi bilinmesi gerektiği söylendi. Parfüm sıkılan cildin, güneşe maruz kalmaması gerektiğine dikkati çeken uzmanlar şöyle devam etti. Parfümü sadece güneş ışığı görmeyen yerlere yani giysilerinize ve kulak arkanıza el bileklerinize sıkmanızın gerektiği üzerinde duruldu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
2016 Yazlık Hırka Modelleri
Yazlık hırka modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gulben-ergen-guzellik-sirlari
Gülben Ergenden Güzellik Sırları

Kapat