Fit yaza merhaba!

Fit yaza merhaba!
8 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.353 kez okundu.

 Fit yaza merhaba!

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde aramızdan bazılarının kafasında var olan muhteşem üçlü; deniz, kum, güneş ve sarkan vücutlar sorunsalı su götürmez bir gerçektir. Hiç kimse özellikle sarkan kollar ile yaza merhaba demek istemeyecektir değil mi?

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar fiziksel aktivite yetersizliği, ani kilo alıp vermek, hormonların değişimi, kötü beslenme alışkanlıklarının kolda yağ birikmesi ve deri sarkmalarına neden olabileceğini söylemektedir. Vücudun çeşitli bölgelerindeki yağlanmaların azaltılması için yapılan birçok cerrahi ve estetik müdahalelerin yanında, bazı doğal yollar da bulunmaktadır. Bu can sıkıcı görüntüden kurtulmak ve estetik bir görünüme kavuşmak için ve tabi ki en önemlisi sağlık için düzenli olarak uygulanması gereken bir egzersiz programı şart. Uygulanacak egzersiz programını uygun bir diyetle taçlandırmak sonuçları daha hızlı ve etkili kılacaktır.

Hem bayanlar hem de erkeklerin daha fit bir görünüm elde etmeleri için yapmaları gereken bazı kol egzersizleri bulunmaktadır. Bayanlar bu egzersizleri yaparken estetik kaygısı taşırken, erkekler daha çok fiziksel görünümlerinde güçlü kol kaslarına sahip olmak için uğraşmaktadır. Etkili ve bir o kadar da basit olarak evde uygulanabilecek egzersizlerle kollardaki ön ve arka kasların sıkılaştırılması ile sarkmalar azaltılabilir. Aynı zamanda kollardaki kaslar güçlendirilebilmekte ve bölgesel olarak sıkılaştırılabilmektedir. Fakat bu egzersizlerin sık ve ağır bir şekilde tekrarlanması kas oluşumuna neden olabilir. Bunu engellemek için egzersizi yaparken ağırlığı azaltmalı ve hareketi daha fazla yapmaya özen gösterilmelidir. Egzersizleri yaparken ayrıca dumbell veya başka bir ağırlık kullanılmamalı, kas hareketlerinden önce veya sonra esneme hareketleri yavaş ve derin nefes alarak yapmaya dikkat edilmelidir.

Sıkı bir cilt ve sağlıklı dinç görünüm için günde en az 2 litre su içmek yararlı olacaktır. Aynı zamanda yapılacak bu egzersizlerin uzun süreli sonuçlar vermesini istiyorsak bunu yaşam biçimimiz ile birleştirmeliyiz. Cildimizin genç ve dinamik kalması için gerekli olan; günlük yaşamımıza uyumlu sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat etmek, yeterli fiziksel aktiviteler, düzenli bir uyku ve alkol, sigara ve stresten uzak bir yaşam.

Sağlıcakla kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğal-tadlandırıcılar
Doğal Tatlandırıcılar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adriana-lima-diyeti-nedir-nasil-yapilir
Adriana Lima Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Kapat