Fitness Yaparken Nasıl Beslenmek Gerekir?

Fitness Yaparken Nasıl Beslenmek Gerekir?
14 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.393 kez okundu.

fitness-yaparken-2

Herkesin sahip olmak istediği fit bir vücuda ulaşabilmek için diyet tek başına yeterli olmaz, bunun yanında aynı zamanda spor yapmak gerekir. Yapılan açıklamalara göre bu sporun haftada 6 gün boyunca düzenli olarak yapılarak, iyi bir vücuda sahip olunabileceği söylenmektedir.

Son zamanlarda popülerleşen ve hızlı bir şekilde kilo kaybettirmesi ile beraber vücudu toparlayan, yağlardan kurtulmasını sağlayan fitness aktivitesini birçok kişi tercih etmektedir. Fitness çok fazla hareket sarf ettiren ve oldukça yorucu bir spordur. Bu yüzdende beslenmenizi bu doğrultuda bir düzene sokmanız gerekecektir. Uzmanlar bu konu ile ilgili spor öncesinde karbonhidrat alımından sonra protein içeriği yüksek besinlerin tüketilmesi gerektiğini söylemektedirler. Bir saatlik yürüyüşü her gün düzenli olarak yapan insanların beslenme düzeninde bir değişim yapmasına gerek kalmazken, haftada 5 veya 6 gün fitness ile ilgilenen insanların ise 1500 kalori almaları vücudundaki kas dengelerini koruyabilmeleri için gerekli bir noktadır. Fitness ile 1000 kalori verirken, kalan 500 kalorinin kaslarınızı koruyabilmesi ve yağlardan kilo kaybetmeniz sağlanacaktır. Fitness sporunu 45-50 dakika yapmak, vücudunuz için yeterli bir süredir. Tercihe göre 15 dakika karın için çalışma yapabilirsiniz. Bu şekilde bir spor ve diyet uygulaması sonucunda kilo kaybınız sadece yağlardan olacaktır. Bu sayede kaslarınızı koruyabileceksiniz ve bu korumayı sağlamak için mevut ağırlığınıza göre kilo başına 2 gram karbonhidratı vücudunuza almanız gerekecektir. Fitnesse başlamadan yaklaşık 3 saat önce karbonhidrat içeriği yüksek besinleri tüketmeniz gerekecektir. Bu sayede tükettiğiniz karbonhidrat spor yaparken enerjiye dönüşecektir. Fitness sonrasında ise protein ağırlıklı besinleri tüketmek gerekir. Süt, tavuk, hindi, yumurta ve balık gibi yüksek proteinli besinleri tüketebilirsiniz. Bu şekilde hem sağlıklı besleneceksiniz hem de kilo kaybınızı yağlardan sağlamış olacaksınız. Sporunuzun etkisini ve kilo kaybını arttırmak için de yağlardan uzak durmanız gerekecektir.

fitness-yaparken-3

Zeytinyağı, badem yağı ve avokado yağı gibi yağ çeşitlerini tüketmeniz gerekecektir. Spor yaptığınız süre boyunca her yediğiniz besine dikkat ederek, gereksiz kalorileri almaktan kaçınmalısınız. Eğer diyetinize sadık kalmazsanız, o zaman yapmış olduğunuz sporun etkisini de azaltırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
image14297155151429715515T33
Siyah Noktalara Son

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
image14297155151429715515T33
Siyah Noktalara Son

Kapat