Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fondöten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?
8 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.650 kez okundu.

Cilt makyajının en temel ve en önemli adımı fondöten uygulamasıdır. Fondöten ile ciltte kusursuz bir görünüm yaratmak için, doğru uygulanmasının dışında, en başta doğru fondötenin seçilmesi gerekmektedir. Fondöten seçerken, mutlaka cilt tipinize uygun ürünü tercih etmelisiniz. Yağlı bir cildiniz varsa krem bazlı ürünlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Aksi halde evden çıktıktan 1-2 saat sonra ciltte parlama ve yağlanma meydana gelecektir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa su bazlı fondötenleri tercih etmelisiniz. Aynı şekilde kuru bir cildiniz varsa, daha yoğun kıvamdaki krem fondötenleri tercih edebilirsiniz; ancak krem fondötenler ciltte maske görünümüne neden olabiliyor, bu nedenle su bazlı sıvı fondötenleri ya da mineral toz pudraları tercih etmenizi öneriyoruz. Peki, fondöten sürerken nelere dikkat edilmeli?

Fondöten Sürme Teknikleri

Fondöten sürmeden önce, cildinize mutlaka makyaj altı bazı uygulamanızı öneriyoruz. Bu baz, hem fondötenin kalıcılığını arttıracak, hem de ciltte daha pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm yaratacak. Eğer elinizin altında makyaj altı bazı yoksa; gün içinde yağlanmaya neden olmayacak, cilt tipinize uygun yine su bazlı bir nemlendiriciyi, baz olarak kullanabilirsiniz. Makyaj altı bazını uyguladıktan sonra, cildin ürünü emmesi için fondöten sürmeden önce 3-4 dakika beklemeniz daha iyi olacaktır. Sıra geldi uygulama işlemine. Fondöten sürme teknikleri arasında fırça, sünger ve parmaklar yer alıyor. Profesyonel makyaj artistleri fırçayı ya da parmakları kullanabiliyor. Doğru fırça ile uygulandığında fondöten, hem ciltteki kusurları gizliyor, hem de pürüzsüz bir cilt görünüm yaratıyor.

Fondöten Nasıl Uygulanır?

Fondöteni, parmaklarınızı kullanarak da sürebilirsiniz. Fondöten elinizin ısısını alacağı için ciltte de daha iyi görünecektir. Fırça ile sürüldüğünde daha yoğun görünen fondöten, parmaklar ile uygulandığında daha hafif bir görünüm yaratacaktır. Bazı kadınlar fondöteni sünger ile de uygulayabiliyor, ancak süngeri daha çok pudra uygulamalarında öneriyoruz. Fondöteni uygularken, elinize aldığınız bir miktar ürünü küçük noktalar halinde tüm cildinize yaydıktan sonra fırça ya da parmaklarınız yardımıyla tüm yüz ve dekolte bölgenize iyice yayın. Eğer yanlışlıkla ten renginizden açık bir fondöten aldıysanız, fondötenin rengini koyulaştıran damlalar ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı
Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
akmayan-makyaj-sirlari
Akmayan Makyaj Sırları

Kapat