Fondöten Sürme İncelikleri

Fondöten Sürme İncelikleri
14 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.342 kez okundu.

Fondöten Sürme İncelikleri

Makyajın en önemli bazı olan yüzümüzdeki kusurları kapatmak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için en önemli husus fondöten sürmeyi bilmektir. Ellerimizle sürdüğümüz fondöten uygulaması her zaman doğal sonuçlar vermez. Çünkü yanlış sürüş teknikleri, hatalı bir makyaja sebep olur. Bunun için fondöten sürme incelikleri hakkında bilgi sahibi olmanız şarttır.

Doğru Fondöten Uygulaması için Yapılması Gerekenler

  1. Öncelikle temiz bir ciltle işe başlayın. Yüzünüzü yüz yıkama jeliyle yıkayın ve nemlendiricinizi sürün.
  1. Nemlendirici cildiniz tarafından emildikten sonra, fondöteni fırça ya da sünger yardımıyla cildinize nazikçe sürün ve iyice yedirin. Fondöten seçiminiz cilt tipinize uygun özellikte olmalıdır. Yağlı ciltler su bazlı, kuru ciltler ise yağlı fondötenleri tercih etmelidir.
  1. Fondöteni sürerken kullandığınız fırça ve sünger mutlaka temiz olmalıdır. Bu hijyen açısından ve eşit dağılım açısından çok önemlidir.
  1. Fondöten sürdükten sonra concealer uygulayın ve son bir dokunuşla transparan pudra ile makyajınızı sabitleyin.

Fondöten sürerken, mutlaka fırça ya da sünger kullanın. Bu şekilde makyajınızın daha pürüzsüz olur ve fazlalıklardan kurtulursunuz. Cildinizden daha koyu ya da daha açık renkler tercih etmeyin. Bu kötü bir görünüme ve maske etkisine neden olur. Doğal bir görünüm istiyorsanız mutlaka ince yapılı fondötenler tercih edin. Eğer cilt kusurlarınız çok fazlaysa daha farklı özellikte olan fondötenler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Kaliteli bir ürün seçmeniz doğal bir etki için önemlidir. Makyaj yapmadan önce nemlendirici sürmeniz, cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasına ve fondöten uygulamasından sonra cildinizin daha pürüzsüz görünmesine yol açar. Bu yüzden mutlaka baz olarak kullanacak ürününüz yoksa, nemlendiricinizi sürün.

Mutlaka ince bir tabaka halinde fondöten sürün. Eğer kusurlarınız varsa kapatıcı kullanarak, föndöten sürmeden önce sorunlu bölgeyi kapatın. Daha sonra aydınlatıcınızı sürün ve pudra ile makyajınızı noktalayın.

Bir başka püf nokta da pudra uygulamasında kullandığınız süngerin yerine iri ama yuvarlak bir fırça kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır bu sayede daha doğal bir görünüme kavuşacaksınız.Diğer bir dikkat etmeniz gereken şeyde pudra sürerken de tıpkı fondöten gibi yüz kıllarının yönüne göre uygulanmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Neden Kilo Alıyoruz
Neden Kilo Alıyoruz?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
göğüs-büyültme-3
Göğüslerinizi Büyütmenin Yolları

Kapat