Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeni sezon trendleri belli oldu. Moda şovlarında yeni trendleri ve en moda makyaj örneklerini gördük. Biz de onların arasından parti, davet ve organizasyonlara yani kısacası gecenin karanlığına en uygun olan makyajları seçtik. Moda şovlarından ilham alarak, siz de gece makyajınızı tamamlayın. Sonbahar- kış sezonunda tıpkı saçlarda olduğu gibi hiç uğraşılmamış gibi hatta önceden yapılmış ve silmeyi unutmuş gibi görünen göz makyajı moda oluyor. Dünyaca ünlü markaların moda şovlarına baktığınızda da bu tür makyajların ön planda olduğunu görüyoruz. Gelişigüzel olarak sürülmüş far ve dağılmış gibi görünen göz kalemi uygulamaları ile vamp ve çok seksi bir hava yaratabilirsiniz. Bu göz makyajı ile gecenin karanlığında bile dikkat çekeceğinizden emin olun.

Gece makyajı deyince aklına “iddialı” ifadesi gelenlerdenseniz, sezonun iddialı makyaj trendleri hakkında da bir araştırma yaptık. Dikkat çekici bir far uygulaması ile göz kapağınızın tamamını boyayabilirsiniz. Gece makyajında iddialı olmanın yolu, abartılı ve gösterişli göz makyajından geçiyor. Tabi bunu yaparken de seksilik ve komiklik arasındaki o ince çizgiyi iyi ayarlamak gerekiyor. Sınırın dışına çıkıp komik görünmek istemiyorsanız, defilelerde kullanılan iddialı ve gösterişli göz makyajlarından ilham alabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı, bu yıl da moda olmayı sürdürüyor. Bakışlarınıza buğulu bir görünüm ve görünümünüze seksi bir hava katmak için, dumanlı göz makyajı ideal bir seçim. İddialı bir gece makyajı için; iddialı renklere, biraz cesarete ve biraz da yaratıcılığa ihtiyacınız olacak.

Gece makyajında biraz ışıltı olmadan olmaz. Gözlerde, dudaklarda ya da tende yaratacağınız ışıltı ile zarif elbisenizi tamamlayın. Partinin en dikkat çekici kızı olmak için, ışıltılı farlardan yardım alabilirsiniz. Bol simli ve renkli farların yanı sıra, son yıllarda makyaj uygulamalarında sıkça kullanılan makyaj taşlarından da kullanabilirsiniz. Makyaj taşı arıyorsanız, Make Up For Ever serisinde 65 TL’ye bulabilirsiniz. Simli farlar için Gratis mağazalarında bulabileceğiniz Wet’n Wild ürünleri arasındaki simlerden satın alabilirsiniz, fiyatları 6,50 TL.Göz kapaklarınızı iddialı renklerle ışıldatarak sonucunda muhteşem bir görünüme kavuşacaksınız. Sezonun en güzel ve iddialı gece makyajlarından bazılarını bir araya getirdik…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gül Suyu Maskeleri
Gül Suyu Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gölgeli Makyaj Nasıl Yapılır1
Gölgeli makyaj nasıl yapılır

Kapat