Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?

Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?
23 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.674 kez okundu.

Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?
Kilo alan ve zayıflamak için her yolu deneyen kişilerin en büyük sorunlarından bir tanesi gece yemek yeme alışkanlığıdır. Gece yemek yeme alışkanlığı nasıl önlenir? uzmanlar tarafından belirtilen en iyi uygulamaları ve yapılan açıklamaları inceledik ve sizler için bir çok uzman görüşüne makalemizde yer veriyoruz.

Yapılan araştırmalara göre gece yemek yeme alışkanlığı olan kişiler genellikle stresli bir yaşantı süren ve depresyonda olan kişiler olduğu gözlemlenmiştir. Bu kişiler gece olduğundan uyku tutmadığı için kendilerini yemek yemeye verir ve kendilerini bu şekilde bastırmaya çalışırlar.Gece yemek yeme alışkanlığından kurtulmak için öncelikle stres ve depresyondan kurtulmalısınız bunun için kendinize yapacak uğraşlar bulmalısınız, hobileriniz varsa bunlara yönelebilir sosyal aktivitelere katılabilirsiniz.

Gece yemek yeme alışkanlığından kurtulmanın bir diğer yolu da geceleri ne kadar uyumazsanız o kadar çok canınız bir şeyler isteyeceği için erken yatma alışkanlığı edinmelisiniz. Uyku sorununuz varsa bunu önlemek için bitkisel çaylardan faydalanabilirsiniz. Huzurlu ve mutlu şekilde bir uyku çekmeniz sizi de rahatlatacaktır.

Çok fazla yemek yemenizin sebeplerinden bir tanesi de akşamları şeker ve şeker ürünleri tüketmeniz. Bu ürünlerden ne kadar çok tüketirseniz canınız her gün o kadar çok isteyecektir.Bu tür alışkanlıklardan kurtulmak için öğün atlamadan her öğünde dengeli bir şekilde beslenmelisiniz. Özellikle sabah öğünlerini boş geçmemeniz gün içerisinde daha dinç ve acıkmadan durmanızı sağlayacaktır.

Gece acıktığınızda yemek yemek yerine su tüketin su hem sağlıklı hemde sizi tok tutacak bir uygulama olacaktır.Su yerine çayda tercih edebilirsiniz iştah kapatıcı çayları içebilirsiniz. Bu sayede yemek yemek yerine çayların sizi bastırması sayesinde hiç bir şey yemeden güzel bir uyku çekeceksiniz. Yine bir başka yöntem olarak kepekli ekmek meyve ve sebze gibi sağlıklı kilo aldırmayan besinler tüketerek de açlığınızı bastırabilirsiniz.Bu sayede uzun süre aç kalmayacaksınız.

Bir başka önerimizde akşam yemeklerinde sizi daha uzun süre en azından uyuyana kadar tok tutacak besinler tercih etmeniz bunlar proteinli gıdalar ve sindirimi uzun tutan gıdalar olabilir. Et, süt, yumurta, tavuk gibi proteince zengin yiyecekler bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir
Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Beautiful woman with moisturizer cosmetic cream on shoulder - on a white
Biotin İle Sağlıklı Bakıma Adım Atın

Kapat