Gelin makyajı örnekleri

Gelin makyajı örnekleri

Hayatımızın en özel günlerinden biri olan düğün günlerinde özellikle gelin adayları tüm bakışların üzerlerinde olduğunun farkındadır. Bu sebeple de gelinlikten saça, ayakkabıdan makyaja kadar her ayrıntıya dikkat edilmesi gerektiğini bilirler.  Gelin adaylarında ilk bakışta dikkat çeken genelde tercih ettiği gelinliktir. Fakat gelinliğin güzel görünmesi ve natürel bir güzellik açısından makyajın da büyük önemi vardır. Yazımızda gelin makyajı örneklerini inceleyerek size doğal görünümlü güzelliğin sırlarını vereceğiz.

Doğal Makyaj

Makyaj konusunda ilk olarak söylenmesi gereken husus makyajın değil sizin güzel görünmenizdir. Yani sizi gören kişiler makyajın güzel olmuş değil sen çok güzel olmuşsun demelidir. Sade makyaj yüze oturmalı ve abartılı görünmemelidir.  Aksi durum ise sizi doğallıktan uzaklaştırır.

Açık Ten Rengi

Makyaj kişinin yüz karakterine göre çok farklılık gösterebilir. Örnek vermek gerekirse beyaz bir tene sahipseniz, makyajınızda daha çok kahverengi ve tonlarını ya da toprak renklerini kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Açık ten rengine sahip olan kişilerde siyah yerine makyaja uyumlu kahverengi eyeliner kullanmak bakışları yumuşatarak göze batan abartı bir makyaj değil daha soft ve doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Esmerler için

Makyaj konusunda esmer tene sahip olanlar biraz daha şanslı oluyorlar. Günlük hayatta çok az bir makyajla bile güzel bir görünüme kavuşabilen esmerler için düğün makyajı ile ilgili ilk tavsiyemiz ise pembe, altın kahve gibi renkleri kullanmalarıdır. Bu renkler esmer tenlerde kendini çok daha belli eder ve uygun bir rujla da kolaylıkla tamamlanabilir.

Gelin makyajı örnekleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
secrets of hair care
Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Bakım Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1 Ayda 5 Kiloyu Kesin Verdiren Diyet Listesi
1 Ayda 5 Kiloyu Kesin Verdiren Diyet Listesi

Kapat