Genç Gösteren Makyaj İpuçları

Genç Gösteren Makyaj İpuçları
14 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.452 kez okundu.

Genç Gösteren Makyaj İpuçları

Makyaj yapmak yüzümüze doğru malzemeleri doğru şekilde uygulayarak kusurlarımızın belirginliğini azaltarak yüzümüzün güzel yerlerini ortaya çıkarmaktır. Kullandığımız malzemelerin kalitesi tabi ki önemlidir. Ama malzemeler ne kadar kaliteli olursa olsun doğru malzemeyi doğru yere ve doğru şekilde uygulanmazsa hataları ortadan kaldırıp daha genç bir yüze sahip olmak yerine hataları daha da ortaya çıkarıp olduğundan daha fazla yaşlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Genç gösteren makyajın ipuçları arasında ilk önce temiz bir cilde sahip olmaktır. Ölü derilerinden ve makyaj kalıntılarından arınmış temiz cilt üzerine yapılan makyaj uygulaması daha düzgün ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Cilt temizlendikten sonra cilt tipine uygun olan bir nemlendiriciyle nemlendirilmeli. Nemini almamış uygun şekilde nemlendirilmemiş olan cilde uygulanan makyaj ciltten hemen atılır ve kusmaya neden olur. Genç görünmesinin en önemli noktalarından biri de kaşlardır dolgun ve düzgün bir şekilde alınmış kaşlar yüzünüzün ifadesini daha canlı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Bunun için üretilmiş çeşitli kaş kalemleri veya farları mevcut. Burada önemli olan kaş renginize ait bir kalem kullanmanız ve kaşlarınızı boyarken kıl yönünde boyamanız. Kaşlarınızın altına süreceğiniz çizgi şeklindeki beyaz far ile daha düzgün görünen kaşlara sahip olabilirsiniz. Cildiniz için kendi cilt tonunuza uygun olan kapatıcılar kullanın. Göz altlarınıza bir iki ton daha açık tonda kapatıcı kullanırsanız daha genç bir bakışlara sahip olabilirsiniz. Renkli farlar da gözlerinizi olduğundan daha yaşlı gösterir. Daha genç görünmesi için renkli farlar yerine daha toprak tonları kullanılmalıdır. Allık elmacık kemiklerinizin üstüne saç diplerinize kadar sürerseniz güldüğünüzde yüzünüz daha genç bir ifade alacaktır. Dudaklarınız daha doğal renkler kullanmalısınız. Rujunuza uygun bir dudak kalemi kullanmayı da imal etmeyin.

Daha Açık Tonlarda Ruj

Genelde kendini daha kadınsı ve seksi göstermek isteyen bayanlar koyu renkli rujları tercih etmektedir. Bunun aksine açık tonları tercih eden bayanlar ise görecekler ki bu tercihleri onları daha genç gösterecektir. Öte yandan eğer hangi renk tonunun size daha çok yakışacağı konusunda şüpheye düşüyorsanız sadece parlatıcı kullanabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti
7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
pop-art-makyaj-
Pop Art Makyaj

Kapat