Gizli Güzellik İksiri Tarifleri

Gizli Güzellik İksiri Tarifleri
1 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 6.251 kez okundu.

Güzellik İksiri ile Gençleşin

  • Ne kadar hayalperest bir yapımız var değil mi? Birkaç karışım iksir ile gençleşme hayalini hala kafamızda canlandırıyoruz. Bu kadar kısa zamanda olmasa da gizli güzellik iksiri tarifleri ile sizlere uzun vadede genç kalmak ve sağlıklı yaşamak için önerilerde bulunabilirim.
  • Gizli güzellik iksiri tarifleri için birçok faydalı besin olsa da biz sizler için önemlileri bir araya topladık. İlk olarak kefirden başlayacağız. Uzun yıllar öncesinden kullanılan, sağlık açısından faydalı olmasının yanı sıra hücrelerin tazelenerek insanların daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Eski toplumlarda kefir için güzellik iksiri de denirdi. Kafkasya tarafına özgü bir süt ürünü olsa da ülkemizde de kullanma sayısı giderek artmaktadır. Kalsiyum, fosfor, magnezyum ve flor gibi birçok yararlı vitamini bünyesinde barındırır, aynı zamanda güzellik maskesi olarak da kullanılır.
  • Madensuyu özellikle son zamanlarda sıkça karşımıza çıkar oldu, normal su yerine maden suyu tüketin diyenlerin sayısı bile epey var. Tabi, hiçbir şey normal suyun yerini tutmaz ayrı konu ama içerdiği birçok mineral ile vücudumuzun birçok eksiğini karşılayan nadide güzellik iksirlerinden biridir. Sadece içecek olarak düşünmemek lazım, genel cilt bakımını yaptıktan sonra sprey şişelerin içine koyarak cildimize sıkarsak gözeneklerin esnekleşerek daralmasını sağlayabiliriz. Yalnız sıktıktan sonra hemen kurulamayın, hatta o kendiliğinden kurusun, neticede o da bir su çeşidi, merak etmeyin zarar vermez.
  • Gizli güzellik iksiri besinlerinden biri de kara üzümdür. İçerisinde bulunan demir, magnezyum ve potasyum gibi mineraller sayesinde vücudunuzun bağışıklığı güçlenir ve hastalıklara karşı iyi bir savaş verir. Güzellik iksiri kara üzümün aynı zamanda yağları eriterek iyi bir diyet yardımcısı olduğu da biliniyor. Ufak bir çay kaşığı kara üzüm çekirdeği ve bir kaşık balı karıştırıp içerseniz iştahınız kesilir ve kilo vermeniz kolaylaşır. Ezilen kara üzümü yüzünüze maske yaparak da güzellik maskesi listenize bir yenisini ekleyebilirsiniz. Kara üzümlü güzellik maskesi sayesinde cildinizdeki derin çizgiler azalacak ve cildiniz her daim canlı kalacak.
  • Ekmek mayası denildiğinde sadece yemeğin yanında yenilen bir besini oluşturmaya yarayan bir ürün diye düşünmeyin. Tıbbın ve teknolojinin bu kadar gelişmediği dönemlerde ekmek mayası açık yara olan hastalarda ve cilt bakımı için yüzde kullanılan bir besindi ki hala da öyledir. Ekmek mayasından bir adet alın ve 2-3 damla süt ile karıştırarak maske olarak sürülecek kıvama getirin. Güzellik maskesini yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve birkaç dakika sonra yüzünüzü durulayın. Bu güzellik maskesi sayesinde geniş gözenekleriniz kapanacak ve cildiniz sıkılaşmaya başlayacaktır.
  • Sıradaki güzellik iksirimiz zeytinyağı, bir önceki makalemizde güzellik iksiri zeytinyağının sırrı yazısında yararlarından detaylı şekilde bahsetmiştik. Sağlığımıza her noktada yarar sağlayan zeytinyağı, kozmetik firmalarının da favorisidir. Birçok güzellik maskesinin ana bileşenidir. Saç bakımı, tırnak bakımı, cilt bakımı, yüz bakımı gibi vücudun hemen her yerinde rahatlıkla kullanabileceğimiz bir yağ türüdür.
  •  İşte güzellik iksirinin en güzel bölümüne geldik, uyku… 🙂 Bu kelimeyi duyunca hepiniz mutlu oldunuz değil mi? Sabah saat kurmadan uyumak, istediğin kadar yatağın içinde durmayı kim istemez ki? Eskiden bizleri uyutmak için sürekli ninniler söylerlerdi ve uyumazsan büyüyemezsin derlerdi. O dönemlerde bu lafı çocukları kandırmak için söylediklerini düşünürdüm ama şimdi işi tıbbi boyutta araştırdığımızda ne kadar da doğru olduğunu görebiliyoruz. Hücrelerimiz en çok uyuduğumuz zaman yenilenir, özellikle akşam 10 ve sabah 6 arasındaki saatler çok önemli, yani sabahlara kadar oturup geç yatıyorsanız bu size fazla yarar sağlamaz. Zaten gece çalışanlara baktığınızda diğer insanlara göre daha çabuk yıpranırlar. Bu yüzden siz siz olun vaktinde uyuyun ve her daim güzel kalın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
selulite-evde-cozum
Selülite Evde Çözüm

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bakimli-ellere-sahip-olmanin-yollari
Bakımlı Ellere Sahip Olmanın Yolları

Kapat