Göbeğinizi Eritmek İçin Güzel Bir Gün

Göbeğinizi Eritmek İçin Güzel Bir Gün
4 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.181 kez okundu.

Bel, göbek ve karın bölgesindeki yağlanma bayanlar ve erkekler için tam anlamıyla baş belasıdır. Estetik olarak pek de hoş görünmeyen bu birikintiler zaman içerisinde hareketsizlik,egzersiz yapmama ve sağlıksız beslenme sonucu oluşmaktadır. Giydiğimiz bir tişört, bluz yada dar bir elbise sonucunda dışarıdan bakıldığında hoş gözükmeyen karın yağları psikolojik olarak da insanı kötü etkilemektedir. İnsanın en zor eriyen ve incelen bölgelerinden biri olan karın bölgesinde yağlanma sonucunda iç organları da kötü etkileyen sonuçlar meydana gelmektedir.

Ama bu bir son değil…Her şeyin çözümü olduğu gibi, bu probleminde üstesinden gelmek mümkün. Öncelikle fit ve az yağ oranına sahip bir vücudunuz olsun istiyorsanız beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Glikozu fazla olan gıdaları ilk aşamada azaltmalısınız. Mesela tahin,pekmez, bal, şeker, çikolata gibi tatlı gıdaları olabildiğince az yemelisiniz. Bunun yanı sıra ekmeği çok yiyorsanız ekmeğinizin cinsini değiştirmeli, tahıllı ekmek tüketmelisiniz. Bunu da sabah kahvaltıda 2 dilim yiyerek ilk aşamada bu yolla başlayabilir sonrasında 1 dilime kadar indirebilirsiniz.

Diyet yapmak göbek eritme de olmazsa olmazlardandır.Bu yüzden sağlığınız için kendinize uygun diyetleri araştırabilirsiniz yada düzenli olarak diyet yapamıyorum diyorsanız, karbonhidratlar,glikozlar ve çok yağlı gıdalardan olabildiğince uzak durmalısınız.

Egzersiz yapmayı da asla ama asla ihmal etmemelisiniz. En azından günde 1 saat boyunca vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz karın hareketleri ile bir kaç ayda ciddi bir şekilde karın ve göbek bölgesini toparlayabilirsiniz. Ayrıca koşu yapmak tüm vücudunuzun çalışmasına yaradığı gibi göbek eritmede ve tüm vücudunu çalışıp incelmenize de yardımcı olur. Spor yaparken 1 litre su tüketmenizde bu süreci hızlandıracaktır. Gün içinde de 1-2 litre su tüketirseniz tüm vücudunuz tertemiz olacaktır.İç organlarınız ve en önemlisi cildiniz daha canlı durduğunu, daha genç gözüktüğünüzü yıllar geçtikçe anlayacaksınız.En az su kadar önemli olan bitki çayları da kilo vermek ve vücuttaki toksit maddeleri dışarı atmak için önemlidir.Yeşil çay bitki çayları arasında en klasiği ve faydalı denilebilecekler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.Verdiğimiz anektodlar hayatınız için bir yaşam şekli haline gelmesi halinde daha fit, zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
suna-dumankayadan-ozel-guzellik-tarifleri
Suna Dumankaya’dan Özel Güzellik Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri
Kadınlara Güzellik Tavsiyeleri

Kapat