Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.181 kez okundu.

Göbek Eritme Hareketleri

Bir çok insan aldığı kilolardan dolayı hayata küsmekte ve bir an önce bu kilolarından kurtulmak isterler. Alınan bu kilolar her ne kadar hızlı bir şekilde alınmış da olsa verilmesi o kadar kolay olmamaktadır.Bu yüzden işin en başından ipleri elinize almanız gerekmektedir. Yani her zaman sağlığınıza ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

Göbek bölgesi en çok yağlanmaya ve kilo almaya müsait olan bölgelerin başında gelmektedir. Göbek eritmek için en bilinen yöntem mekik çekmektedir. Mekik düz yatıp, elleri arkaya koyup kendini öne doğru kaldırma hareketidir. Bu hareket oldukça etkilidir. Üst karını çalıştırmak için, aynı hareketleri bacaklar bükülü olarak değil, yüksek bir yere koyarak yapabilirsiniz. Bacaklarınız yukarıdayken kendinizi yukarıya doğru itmeniz vücudunuzun farklı bölgelerinin de çalışmasını sağlayacaktır.

Diğer bir göbek eritmek hareketi de, yüz üstü yatarak, kolları ve bacakları düz uzatıp sağ kol ile sol bacağı, sağ bacak ile sol kolu aynı anda kaldırıp indirerek gerçekleştirilir. Aynı şekilde yüz üstü yatmaya devam ederek, dirsekler ve ayak parmak uçları üzerinde 30 saniye durun ve nefes alıp vermeye dikkat edin.

Yüz üstü yatarken ellerin ve ayak parmakları üzerinde durun, bacaklarınızı dizden kendinize doğru çekin. Her bacak için 15 kere tekrarlayın. Ayrıca bacakları yanlara doğru çekmeniz de hem bel hem göbek kısmının erimesi için yardımcı olacaktır. Aynı hareketi sırt üstü yataraktan yapabilirsiniz.

Zıplamak tüm vücut bölgesini çalıştıran bir harekettir. Günde 30 saniye zıplamak tüm vücut kaslarını çalıştırmaya yardımcı olur. Zıplarken, her zıplandığın da kolları yandan yukarıya doğru kaldırmak kollarınızın da çalışmasını sağlayacaktır. Göbek eritmek için birçok alet kullanabilirsiniz. Bunlar pilates aletleri olabilir. Ve size yardımcı olacaktır.

Egzersiz hareketlerin hepsinde karnınızın içeride ve sıkı olmasına dikkat edin. Doğru nefes alıp vermek oldukça önemli bir konudur. Yaptığınız hareketlerin devamlılığı olmazsa istenilen erime seviyesine ulaşamayabilirsiniz. Bunun için hareketleri mutlaka birkaç set halinde birkaç kere tekrar etmeli ve gerekilen günlerde devamlı olarak yapmanız gerekmektedir. Spor yapmak vücut sağlığınızı korur, dinç ve enerjik kalmanızı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bitkisel Macunlar ve Faydalari Nelerdir
Bitkisel Macunlar ve Faydaları Nelerdir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-alma-yollari
Kilo Alma Yolları

Kapat