Göbek Eritme için Uygulanabilecek Farklı Yöntemler

Göbek Eritme için Uygulanabilecek Farklı Yöntemler
28 Mart 2015 tarihinde eklendi, 6.098 kez okundu.

Göbek Eritme Yolları

  • Göbek bölgelerindeki yağlar hepimizin derdi, karın yağlarını eritme için uygulanacak yöntemler, egzersizler ve hareketler hakkında bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.
  • Son günlerde göbek bölgelerinde bulunan yağlardan kurtulmak isteyen sayısı bir hayli artmış ve buna bağlı olarak paralı spor salonları hınca hınç dolmuştur. Vücut bütünlüğünü önemli ölçüde bozan ve aynı zamanda süreç içerisinde insan sağlığını da oldukça olumsuz yönde etkileyen göbek bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmak için yapılması gereken belli başlı işlemler vardır. İllaki paralı spor salonlarına yüksek bütçeler harcayarak göbek bölgenizdeki yağları eritmeniz gerekmiyor.
  • Evinizde yapacağınız düzenli ve çok basit hareketler ile de göbek bölgenizde bulunan fazla yağları kolayca eritebilirsiniz. Göbek bölgesinde gittikçe biriken yağların vücudumuz üzerindeki en belirgin etkisi zaman içerisinde kolesterol seviyelerinde meydana gelen yükselmedir. Kandaki yağ oranı olarak tanımlanan kolesterol düzeyi zaman içerisinde artarsa damar tıkanıklığı gibi çok ciddi problemler meydana gelebilmektedir. Kolesterol seviyelerinin artması aynı zamanda kandaki şeker kontrolünün yapılmasını da önemli ölçüde zorlaştırarak şeker hastalığı gibi çok ciddi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Göbek Yağlarını Eritme Egzersizleri

  • Göbek eritme egzersizlerinizi düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde saymış olduğumuz tüm bu sorunların önüne geçebilecek ve sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebileceksiniz. Göbek eritme işleminizi sadece fit görünmek için yapıyorsanız aynı zamanda sağlığınızı da ciddi oranda iyileştiriyorsunuz. Bazı kişiler için motivasyon kaynağı olan sağlık konusu ile birlikte günümüzde daha bilinçli bir toplum yapısı oluşmuş olup bu durum kendini daha da belli eder hale gelmiştir.
  • Göbek bölgesindeki yağlanmalar kişiden kişiye değişebileceği gibi cinsiyetler arasında da büyük farklılıklar göstermektedir. Özellikle göbek bölgesinde aşırı yağ olan erkekler koroner hastalıklara daha fazla yakalanırken damar hastalıklarının da önü açılmış oluyor. Bu demek değildir ki kadınlar bu konuda özgürdür ve hiçbir zarar gelmez. Hayır! Kadınlar da bu konuda zaman içerisinde dikkat etmedikleri takdirde damar tıkanıklığı gibi ciddi problemler ortaya çıkabilmekte ve bu durum çok ciddi sorunlara meydan verebilmektedir.
  • Erkek cinsinde görülen yağlanma işlemi kadınlara göre çok daha erken yaşlarda başlayabilmektedir. Bu sebeple göbeği olan erkekler bu göbekten biran önce kurtulmalı ve 60 yaşından sonra meydana gelebilecek sertleşme problemlerinin önüne geçmelidir.
  • Kadınlarda yağlanma göbekte değil ancak kalça bölgelerinde yani bel altı bölgelerde belirgin olarak kendini göstermektedir. Kadınlarda bu bölgelerde meydana gelen yağlanmalar ciddi hastalıkların meydana gelme sürecinde daha az etkiye sahip olsa da yinede bu bölgesinde yağlanma olan kadınlar diğer kadınlara göre 5 kat daha fazla kalp hastalıklarına yakalanmaktadır. Bu sebeple kadın olsun erkek olsun aşırı yağlanma durumlarında hemen gerekli olan tedbirleri almalı ve daha bilinçli bir şekilde hayatımızı idame ettirmeliyiz.
  • Ayrıca bel altı bölgesindeki yağlanma oranı fazla olan kadınlar diğer sıradan kadınlara göre meme kanseri riskine %30 daha fazla yakalanmaktadırlar. Safrakesesi taşı diye tabir edilen ciddi bir probleme yakalanma olasılıkları ise diğer kadınlara göre %50 daha fazladır. Hatta istatistiki verilen şunu gösteriyor ki göbekli ve aşırı yağlı olan kadınların hamile kalma ihtimalleri normal sıradan kadınlara göre daha düşüktür.

Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

  • Siz de göbek eritme yöntemleri nedir diye merak ediyorsanız bu yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz. Aldığımız fazla kiloların yani halk dilinde tabir edilen göbek yağlarının vücudumuzun orta yerinde birikmesinin sebebi aslında çok karmaşıktır. Vücut dengesini bozmak istemediği için ve kolay taşınabilmesi için bu fazla yağları vücudumuzun tam orta yerinde biriktirir ve bu durum bizlere aşırı kolaylık sağlamaktadır. Yemek bulamayacağımız zamanlarda bu yağlar vücut tarafından yakılarak enerjiye çevrilir ve hayatımızı devam ettirmek için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi bu yağlardan karşılarız.
  •  Göbek eritme yolları başlığı altında yapılacak birçok işlem ile bu fazla yağlarınızdan kolay bir şekilde kurtulabilmeniz mümkün hale gelmiştir. Göbek bölgesindeki yağları eritmek için düzenli ve süreç isteyen işlemleri sıkılmadan ve yarı yolda bırakmadan gerçekleştirmemiz gerekmektedir. İlk olarak kardiyo egzersizleri yapmalı ve metabolizma hızımızı gözle görülür düzeyde arttırmalıyız. Düzenli bir diyet programı geçmeli ve bu programda kesinlikle şeker, tuz ve un gibi kilo yapıcı maddelere izin vermemeliyiz. Spor yaparak yakmış olduğumuz kaloriden daha fazla kalori yakmalı ve böylece vermiş olduğumuz kalori değerlerinin aldığımız kaloriden çok daha fazla olmasına dikkat etmeliyiz. Göbek eritmek için öneriler oldukça basit adımlardan oluşmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gunluk-makyaj-onerileri-3
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kuru Ciltler İçin Nem Maskesi
Kuru Ciltler İçin Nem Maskesi

Kapat