Göbek Eritmek İçin İpuçları

Göbek Eritmek İçin İpuçları
7 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.169 kez okundu.

Göbek Eritmek İçin İpuçları
Göbeğinizi eritmeniz için size vereceğimiz hareketleri günde çok az bir zamanınızı harcayarak kendinize alışkanlık edinebilirsiniz.

Hedef ön karın kasları
Sırtı üzeri uzanarak sanki belinizin altında üzüm olduğunu düşünerek açıyı koruyun. Bacaklarınızı ise resimdeki gibi tablet tab denilen fotoğraftaki konuma getirerek ellerinizi ile başınızı destekleyin ve göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanacak şekilde bacaklarınıza bakın ve bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Spastik bacak
Oluşturduğunuz bel çukurunuzu koruyarak sırt üstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirerek spastik pozisyonunu oluşturun. Derin nefes alarak nefesinizi verirken ise ellerinizi ayaklarınıza doğru uzatmaya çalışın. Bunu da 15 kez tekrarlayın.

Göbek EritmeUzan yakala
Yine pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırarak elleriniz ile yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Karın sitebi
Yine aynı pozisyonda bir başka hareket ise ellerinizle poponuza güç vererek iki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alarak tam bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareket ederek bunu da 15 kez tekrarlayın.

Çift bacak hareketi
Yine pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak şekilde havaya doğru kaldırın. Derin nefes alın ve verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Fakat tam yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Yerde dans
Fotoğraftaki pozisyonu alarak üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafınızla 15 kez tekrarlayın.

Karın balesi
Yan olarak yatarak yere bakan kolunuz ile destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışarak karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Bu hareketi de her iki tarafınızla da 15 kez tekrarlayın.

Sarkaç
Yine fotoğraftaki pozisyonu alın ve bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Hareketi 15 kez tekrarlayın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
guzellik-ve-bakim-icin-cilek-maskeleri
Güzellik ve Bakım için Çilek Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sporla Zayıflama Yöntemleri
Sporla Zayıflama Yöntemleri

Kapat