Göbek Eritmenin Yolları

Göbek Eritmenin Yolları
25 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.808 kez okundu.

Göbek Nasıl Erir

 • Kafamızı aşağı doğru eğiyoruz ve sürekli büyüyen göbeğimizi görüyoruz. Bu kadar rahat yeme ve içme söz konusu olunca göbekte kaçınılmaz oluyor. Göbek eritmenin basit yolları sayesinde sizleri bu dertten kurtaracağız.
 • Özellikle akşam ilerleyen saatlerde metabolizma hızını o kadar yavaşlar ki yediğiniz birçok şey siz de yağlanmaya neden olur. Bu yüzden akşamları sebze yani mineral içerikli beslenmek gerekiyor, bu sayede eskiden depolanan yağlar da kolaylıkla yakılmış oluyor.
 • Şekeri bütün hayatımızdan çıkaracağız, tatlı ihtiyacımızı meyvelerden karşılayarak hem kilo almayacağız hem de sağlıklı besleneceğiz. Meyveyi tek başına yemek de şekerin kana karışmasını kolaylaştıracağı için proteinli besinler ile birlikte tüketmek daha faydalı olacaktır.
 • Göbek eritmenin en güzel yollarından biri de sabah yemek yemeden önce yapılan egzersizlerdir. Bu sayede gece az çalışan metabolizma nedeni ile yakılamayan yağlar yakılır ve kilo vermeniz kolaylaşır. Akşamları yapacağınız spor ile de gündüz aldığınız bütün besinlerdeki yağ ve kalorileri rahatça vücudunuzdan atabilirsiniz.
 • Kaslarımız en çok bacak bölgemizdedir, bu bölgemizi spor yaparak güçlendirirsek hızlı bir metabolizmaya sahip oluruz ve kalorileri kolayca ortadan kaldırabiliriz.
 • Çocukluğunuzu hatırlayın, sürekli en iyi arkadaşlarınız ile ip atlardınız, şimdi yine o arkadaşınızı bulun ve her gün 15-20 dakika boyunca ip atlayın. Bu sayede hem eski neşeli günlerinizi hatırlayacaksınız hem de günde 100-150 kaloriyi eğlenceli bir şekilde yakabileceksiniz.
 • Tabi, egzersiz, diyet yapacağım derken kendinizi fazla zorlamayın, 1 ayda 10 kilo vermek yerine 3-4 kilo vermek daha sağlıklı bir yoldur.
 • Bu yöntemi duydunuz mu bilmiyorum ama kaba tuz vücudu terlettiği için kilo vermeyi kolaylaştırıyormuş, ben şahsen denemedim ama merak etmiyor da değilim. Büyük marketlerden bulabileceğimiz kaba tuzu bir bardak sıcak su içerisine döküyoruz ve göbeğimize 8-10 dakika masaj yaparak uyguluyoruz. Daha sonra duşumuzu alıp çıkıyoruz.
 • Ev temizliğinizi kendiniz yapmıyorsanız en güzel göbek eritme yöntemi temizliktir, bunun için kendi temizliğinizi kendiniz yapın. Elektrik süpürge yerine eskiden ananenizin kullandığı süpürgelerden kullanarak bir nevi spor yapmış olursunuz. Kalp rahatsızlığınız yoksa ütünüzü sıcak saatlerde yaparak terlersiniz ve bu da kilo vermenize yardımcı olur.
 • Masaj, hem çok dinlendirici hem de etkili bir kilo verme yöntemidir. Masaj sayesinde damarlarınızdaki kan hızlanır, oluşan ısı ile terleme artar ve bağırsakları da hareketlendirerek zayıflamaya yardımcı olur. Tabi, masaj yaparken özel kremlerden kullanmak gerekiyor, normal masaj da etkili olur ama daha iyi sonuç için masaj kremi gerekiyor.
 • Sirke çok sevilmeyen bir tat olsa da yemeklerden önce çok az da olsa içmek göbek eritmenin iyi bir yolu olacak.
 • Yemeğe kısa bir süre kala hafif kalorili şeyler atıştırarak iştahınızı kapatın ve genel öğünde daha az yiyin, bu sayede eminim ciddi derecede göbeğiniz azalacaktır.
 • Beyninizi fazla kullanmak da kilo vermeye yardımcı oluyor, yapılan bazı açıklamalara göre zor bir matematik sorusu çözen biri çok fazla enerji tüketiyor. Bu yüzden bazı yerlerde kilo vermek için kitap okuma, soru çözme ve yazı yazma gibi şeyler öneriliyor. Tabi, bu bizim ülkemizde ne kadar etkili olur bilinmez ama araştırdıklarına göre vardır bir bildikleri 🙂
 • Şimdiki yöntemimiz ise ülkemizde favori olabilecek bir yöntem, tam bize göre 🙂 Soya sütü içerikli içecekler tüketmek vücuttaki yağlanma oranını azaltarak kilo vermeye yardımcı oluyormuş, işte bizim beklediğimiz haber de buydu, bir şeyler yiyip içerek kilo vermek lazım 🙂 aranızda deneyen arkadaşlar varsa lütfen yorumlarda paylaşsın da biz de başlayalım 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
makyajla-uyumanin-cildinize-zararlari
Makyajla Uyumanın Cildinize Zararları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
uzum3
Kara Üzüm Şifası

Kapat