Göbek İnceltmenin Yolları

Göbek İnceltmenin Yolları
9 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.175 kez okundu.

Her insanın vücut yapısı farklı olmakla birlikte, alınan kilolar; bazılarında göbekte, bazılarında ise basen bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Yazın bikini sezonu, kışın da kat kat giyinmeyi düşünürsek, ‘göbek’ düşüncesi tüm kadınların korkulu rüyası haline geliyor. Yalnızca görüntü için değil, aynı zamanda bel bölgesinde oluşan yağlar beynin gelişimini de olumsuz etkiliyor. Peki, göbeğimizin oluşmaması için ya da zaten var olan göbek inceltmenin yolları nelerdir ?

İlk olarak şunun da altını çizmek gerekiyor ki; sabredip, emek verdiğiniz sürece yani hareketleri düzenli yaptığınız zaman kesinlikle vücudunuzdaki değişikliği fark edeceksiniz. Bunun için spora başlamadan önce; aynadan, göbeğinizin yandan fotoğrafını çekerek işe başlayabilirsiniz. Hem fotoğrafa baktıkça sinirlenip, daha hırslı da olabilirsiniz!  İlk hareket, yere sırt üstü yatıp, dizleri kırarak göbeğe doğru çekmek ve ardından da dümdüz uzatmaktır. Burada amaç; göbeğimizin kasılıp, gerginleşmesini sağlamak.

İkinci hareket ise, yine sırt üstü uzanmak ve elleri boynumuzda birleştirip, ayakları kırmadan öne doğru kalkmaya çalışmak, oturur pozisyon şekline gelmek. Eğer çocuğunuz varsa; onu ayaklarınıza oturtarak, bu işi oyun haline de getirebilirsiniz. Hiç durmadan 10 defa yapmalı ve ardından 1-2 dakika dinlenip, tekrar devam etmelisiniz.

Üçüncü hareket; ayakta, elleriniz belinizde, sağa ve sola eğilmek. Yaklaşık 30 sefer bunu yapmalısınız. Bu hareket göbeğinizin yan bölümlerindeki yağların yakılmasını sağlayacaktır. Bir kaç hareket üst üste yaptığınızda, bel bölgenizdeki hareketlenmeleri fark edeceksiniz. Dördüncü ve en etkili hareketlerden olan göbek inceltme hareketinde, ilk olarak; yere sırt üstü yatmak, elleri boyunda birleştirmek ve dizleri de katlamak gerekiyor. Sol diz kapağınızı sağ dirseğinize değecek şekilde, hafifçe gövdenizi ve dizinizi yukarı kaldırıp, birbirine dokunduruyorsunuz. Aynı işlemi önce sağ taraf sonra da sol taraf için yapmalısınız. Burada dikkat edilmesi gereken şey bacak ve dirseğin ters olması. Sol bacağa sağ dirsek teması gibi. Bu sayede göbek yağları sıkışacak ve vücut bu yağları yakmaya başlayacaktır. Buradaki asıl en önemli şeyin; emek verip, sabretmek olduğunu unutmayın. Ve bol su!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hamilelikte-folik-asit-iceren-besinler
Hamilelikte Folik Asit İçeren Besinler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
boyun-kirisikliklari-icin-maske
Boyun Kırışıklıkları için En Etkili Maske

Kapat