Göbek Karın ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri

Göbek Karın ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri
26 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 12.276 kez okundu.

Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri

 

  • Göbek, kişinin kötü görünmesine neden olur ve sağlık açısından sorunlara da neden olabilir. Bu yüzden göbek eritme ayrı bir öneme sahiptir. Karbonhidrat içerikli gıdaların aşırı tüketilmesi, yeteri kadar su içilmemesi ve sürekli hareketsiz yaşam göbek oluşumunu tetikler. Göbek eritme için günlük düzenli olarak egzersiz hareketleri yapmak gerekir. Biraz sonra sizlere bahsedeceğim resimli göbek eritme egzersizlerini zorlanmayacağınız kadar yapınız. Vücudunuz spora alışık değilse bu egzersiz hareketleri olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Göbek Yağlarını Eritme Egzersiz Hareketleri

Gobek-Yaglarini-Eritme-Egzersiz-Hareketleri

 

  • Resimdeki gibi dik bir şekilde durun. Sırtınızı kesinlikle öne ya da geriye eğmeyin. Burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan vererek ilk egzersiz hareketimiz için kendinizi hazırlayın. Nefesi derin bir şekilde çekin ve bırakırken omuzlarınız da yavaşça dizlerinize yaklaşmaya başlasın. Resimdeki B durumunda yani omuzlarınızın dizlerinize en yakın olduğu noktada bekleyerek 5 kere derin nefes alıp verin ve pozisyonunuzu bozmayın. Sonrasında omuzlarınızı yavaşça geriye çekerek eski pozisyonunuzu alın.

Yan Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri

Yan-Gobek-Eritme-Egzersiz-Hareketleri

 

  • Bu hareketle hem bacaklarınızdaki yağlardan kurtulacaksınız hem de yan göbek kısımlarını eritme şansını yakalayacaksınız. Resimdeki pozisyona yumuşak bir zeminde geçin. Bacaklarınızı zorlanmayacağınız şekilde kaldırın ve indirin, sonra ileri ve geri hareketler ile daireler çizin ve bu hareketi 10 kere tekrarlayın. İlk hareket ile sol yan göbek kısmını eritebilirsiniz, diğer egzersiz hareketimizde ise tam tersi pozisyon alarak sağ yan göbek bölgenizi eritebilirsiniz.

Karın Eritme Egzersiz Hareketleri

Karin-Eritme-Egzersiz-Hareketleri

 

  • Resimdeki gibi kedi pozisyonu adı verilen şekilde bekleyin. Düzenli nefes alıp verme işlemi esnasında vücudunuz hareket etmesin. Elleriniz gergin şekilde yerdeyken gözleriniz karşıda olsun. Nefes alın ve nefes verirken önce sağ bacağınızı resimdeki gibi yukarı kaldırın. Bir sonraki harekette yine aynı şekilde nefes verirken sol bacağınızı kaldırın ve hareket yapılırken karşıya bakmaya özen gösterin. Karın eritme için aynı hareketi her iki bacak için de 10 defa tekrarlamalısınız.

Yağ Eritme Egzersiz Hareketleri

Yag-Eritme-Egzersiz-Hareketleri

 

  • Resimdeki gibi tekrar kedi pozisyonunu alıyoruz. Derin bir nefes alırken kalçanızı içeri çekin, nefes verirken de omuzlarınızı yavaşça yukarıya doğru kaldırın. Bu egzersiz sayesinde omurganız esnekleşecek ve yağlarınız erimeye başlayacaktır. Bu yağ eritme egzersizini 10 kere tekrar ediniz.

Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri

Gobek-Eritme-Egzersiz-Hareketleri-Resimli

 

  • Resimdeki gibi dik bir şekilde durun. Elleriniz öndeyken nefes alın ve verirken resmin ikinci pozisyonuna gelin. Daha sonra nefes alıp verirken yavaş bir şekilde başlangıç şeklinizi alın. Bu egzersiz hareketlerini her gün düzenli uygulayabilirseniz göbek, karın ve yağları kolaylıkla eritebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Protein Tozu Hakkında Bilmedikleriniz
Protein Tozu Hakkında Bilmedikleriniz

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yanmış-saç-3
Yanmış Saçlara Bakım

Kapat