Göbek Sıkılaştıran Egzersiz Hareketler ile Yağ Eritme

Göbek Sıkılaştıran Egzersiz Hareketler ile Yağ Eritme
29 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 3.660 kez okundu.

Göbek Sıkılaştıran Egzersiz Hareketler

 

  • Vücudumuzda bulunan yağlar bölüm bölüm ayrılmıştır. Bunlar arasında bulunan göbek bölgesi yağları eritilmesi en zor olanıdır. İnsanların göbek sıkılaştırmak ya da karın kası yapmak için egzersizler yaptıklarını düşünürsek aslında ne kadar yararsız olduğunu görebiliriz. Önceliğin göbekte yağların eritilmesine verilmesi gerekiyor. Ardından arınmış kaslarımızın geliştirilmesi mümkün olabilir. Bunun yanında sadece diyet yaparak bu yağların erimesini bekleyenlerde bir o kadar yanılıyor.
  • Göbek yağlarını eritmek için diyetin yanında mutlaka kardiyo egzersizleri yapmamız gerekiyor. Aksi halde yaptığımız diyetten beklediğimiz sonuçları alamayız. Ancak düzenli ve sağlıklı bir beslenmenin yanında aynı şekilde kardiyo egzersizleri bizi fazlasıyla incelterek göbek bölgemizdeki yağlardan kurtarabilir.

 

Göbek Yağlarını Eritmek

 

  • Yağ yakmak için öncelikle vücudunuzun alışkanlıklarını bilmeniz gerekir. Örneğin aldığınız kalori miktarı ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalori miktarınızı öğrenin. Bunu önemsemeden aniden kalori miktarını düşüren şok diyetler verdiğiniz kilodan çok daha fazlasını kısa sürede almanızı ön görür. Zamana yayarak düşük kalorilere alıştırmadığınız vücudunuz yağ depolama alışkanlığını sürdürür. Sizin yaptığınız diyet ve egzersizler göbeğinizi eritiyor gibi gözükse de içerideki yağ bezesi aynı şekilde kalır.
  • Göbek yağlarını yakmak için uyguladığınız programın sağlığınıza ve organlarınıza zarar vermediğinden emin olmalısınız. Bu noktada uzman bir diyetisyenden yardım almanız fazlasıyla işe yarayacaktır. Diyet denildiği zaman kendinizi bir listeye hapsedilmiş gibi hissetmeyin. Bolca meyve ve sebze tüketerek, ara öğünleri fazlalaştırıp su tüketimini arttırarak, hazır ve yağlı yemekleri hayatınızdan çıkararak, mutfağınıza zeytinyağını sokarak birçok diyetten alamayacağınız sonuçları görmeniz mümkün olabilir. Diyet kelimesinin karşılığı aslında tamamen sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin, mineral ve içerikleri temin ettiğiniz sürece ne yediğinizin pek bir önemi yoktur.
  • Düzenli beslenme alışkanlığınızı belirledikten sonra yağ eritmek için bir plan yapmalısınız. Örneğin her gün aldığınız kalori miktarından 500 kalori daha fazlasını yakmalısınız ki göbeğinizi eritin. Yediğiniz gıdalardan 900 kalori alıyorsanız aynı gün içerisinde 1400 kalori yakmanız gerekmektedir. Bu sayede bir aylık bir süreçte kalıcı 4 kilo vermeniz mümkün olacaktır. Hem de kendinize buna uygun bir egzersiz programı seçmelisiniz. Vücudunuzun tüm kaslarını çalıştıracak olan yüzme, koşu bandı, tempolu yürüyüş ve bisiklet gibi aktiviteler oldukça yerine bir seçim olabilir.

 

Yağ Eriten ve Sıkılaştıran Hareketler

 

  • Normalde insanların direk göbek eritmek için başladığı egzersizler karın kasları için olan egzersizlerdir. Oysa yağ eriten ve sıkılaştıran egzersizlerin bitiminde bu egzersiz programları uygulanmalıdır. Öncelikle egzersiz programınıza başlamadan önce ufak hareketlerle karın bölgenizdeki kasları ısıtın. Alıştırdıktan sonra yapacağınız egzersizlerden daha fazla sonuç alabileceğiniz farkına varacaksınız.
  • En çok karşılaşılan problemlerden birisi yağ yakıldıktan sonra oluşan sarkmalar. Bunların giderilmesinde de kardiyo egzersizlerin bırakılmamasının payı çok büyüktür. Devam ettiğiniz egzersizler sizi ince bir göbeğe sahip yapacak ve uyguladığınız hareketler harika karın kaslarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Göbek yağlarını eritmek işin en zor kısmıdır. Ardından yapacağınız egzersizlerle karın bölgenizi geliştirmek daha kolaydır.
  • Sizler için seçtiğimiz videolardan ev ortamında çalışarak neler yapabileceğinizi görebilirsiniz. Uygulayacağınız bu egzersiz programlarının yanında dengeli bir diyet programıyla harika sonuçlar alabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
osmanli-saray-kadinlarinin-guzellik-sirlari
Osmanlı Sarayı Kadınlarının Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Detoks İçecek Tarifleri
Detoks İçecek Tarifleri

Kapat