Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü Tarifi

Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü Tarifi
10 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.765 kez okundu.

Birçok kadının dertli olduğu konulardan biri de göbekteki bir türlü gitmeyen fazla yağlardır. Eğer yaptığınız diyetlere ve egzersizlere rağmen göbekteki yağları eritemiyorsanız lahana kürü tavsiye edilir. Lahana kürü düzenli uygulandığında fazla yağlardan kurtulmaya, vücudun sıkılaşmasına hatta selülitlerden kurtulmaya yardımcı olur. Lahana kürünü uygularken uyulması gereken bazı kurallar vardır. Aç veya tok tüketilme kısıtlaması olmayan lahana suyu günde 3 defa tüketilmelidir. Özellikle sabah aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir. Aç karnına tüketemiyorsanız kahvaltının üzerinden en az 2 saat geçmesini beklemeniz gerekir. Karışımın içerisine tarifteki malzemelerden başka özellikle de tatlandırıcı içerikli herhangi birşey katılmamalıdır.

Lahana Kürü Malzemeleri ;

  • 4 tane taze lahana yaprağı
  • Yaklaşık bir demet maydanoz
  • 1 tane limon
  • Yarım litre su

İlk olarak yarım litre klorsuz suyu kaynatın. Kaynamış olan suyun içerisine lahana yapraklarını bölerek atın. En az 3 dakika lahana yaprakları ile kaynattıktan sonra içerisine maydanozları ekleyin. Tencerenin kapağını kapatın. Onlarla beraber yaklaşık 3 dakika kadar daha kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatın ve soğumasını bekleyin. . Soğuduktan sonra süzün ve içerisine limon katıp uzun süre bekletmeden taze olarak tüketin. Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir noktada karışımın mutlaka taze olarak tüketilmesidir. Karışımı hazırlayıp buzdolabında bekletmeniz kürün etkisini kaybetmesine neden olacaktır. Malzeme seçiminde de titiz olmanız tavsiye edilir. Bu kürü uygularken kullanacağınız beyaz lahananın zayıflamada etkisi olmaz. Bunun için yeşil veya sarımsı olanını tercih etmeniz gerekir. Aynı şekilde maydanozlarda da sararmış olanlar değil yeşil yapraklı ve taze olanlar tercih edilmelidir.

Lahana kürü vücutta tokluk hissi uyandırarak zayıflamanıza yardımcı olmanın yanı sıra vücudun fazla toksinlerden arınmasına da yardımcı olur. Bu kürü uygularken fazla yağlı veya tatlı besinlerden uzak durursanız zayıflama süreciniz de o kadar hızlı gelişir. Lahana kürü sürekli uygulanacak bir kür değildir. Buna çok dikkat edilmelidir. Kürü bir hafta düzenli kullandıktan sonra 3 gün ara vermeniz gerekir. Sonrasında tekrar bir hafta uygulayıp üç gün ara olacak şekilde 21 gün kullanmış olduğunuzda kürü bırakmalısınız. Bıraktıktan sonra tekrar başlamanız için aradan en az 2 3 ay geçmelidir. Bu şekilde uygulayarak yılda 2 veya 3 kez uygulamanız en sağlıklı sonucu verecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayiflamanin-altin-kurallari
Zayıflamanın 3 Altın Kuralı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kül Sarısı Saç Modelleri
Kül Rengi Saç Modelleri

Kapat