Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.040 kez okundu.

Başta genetik faktörler olmak üzere çeşitli sebeplere bağlı olmak üzere göz çevresinde görülebilen morluklar, özellikle kadınlarda estetik açıdan oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Göz çevresindeki kan dolaşımının yavaşlaması nedeniyle meydana gelen göz altı morlukları şu nedenlere bağlı olarak görülebilir? Uykusuzluk, yorgunluk, fazla kafein alımı, stres, alkol ve sigara kullanımı göz altı morluklarına neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca su tüketiminin gerekenden az olması, kalp ve damat hastalıkları ve yaşlanma da bu faktörlerden bazılarıdır. Peki, bu morluklar nasıl geçer? Onlardan kurtulmanın doğal bir yolu var mıdır?

Çay hazırladığınız çay poşetini kullanır kullanmaz çöpe mi atıyorsunuz? Atmayın. Kullandığınız çay poşetlerinizi gözlerinizin üzerinde yarım saat kadar bekleterek morlukların azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Tamamına yakını sudan oluşan salatalık da göz altı morlukları için kullanabileceğiniz doğal malzemeler arasındadır. Severek içtiğimiz ıhlamuru da bu kez hazırlayın ama içmeyin. Çünkü demlediğiniz ıhlamur ılıdıktan sonra pamuk batırın ve aynı pamukla göz çevrenize kompres yaparak bekletin. 15-20 dakika bekletmeniz yeterli olacak. Ihlamuru bu şekilde göz çevrenize haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Bu morluklar kan dolaşımının yavaşlaması nedeniyle meydana geldiği için, bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandıracak formüllere ihtiyacınız olacak. Soğuk deyince aklımıza ilk gelen ise buz oluyor. İçerisine birkaç damla lavanta yağı damlattığınız buz kalıpları donunca buzlardan çıkarıp göz çevrenizde eriyene kadar gezdirin. Buzun etkisini daha ilk uygulamadan sonra bile fark edeceksiniz.

Göz altı morlukları için dışarıdan yapacağınız uygulamaların yanı sıra, içeriden yapacağınız takviyelere de ihtiyacınız olacak. B vitamini yönünden zengin beslenmek, folik asit içeren gıdalar ve ayrıca balık yağı takviyesi ile bu morlukların azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Düzensiz uyku ve uzun süre az uyunması da bu morlukların oluşumuna neden olur. Dolayısıyla, göz altınızda morluk oluşumunu engellemek istiyorsanız, uyku düzeniniz konusunda da dikkatli olmalısınız. Günde 7-8 saat uyumaya özen gösterin. Bunlarla birlikte stres de göz altı morlukları için davetiye çıkarıyor. Hayatınızdan stresi uzak tutmaya özen göstermeniz halinde, göz altı morluklarınızın da azaldığını fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
profesyonel Güzellik Maskesi Seçimi
Güzellik Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Karatay Diyeti
Karatay Diyeti

Kapat