Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları
29 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.297 kez okundu.

Göz Altı Morlukları

Birisinin göz altlarını morarmış olarak gördüğümüz zaman genelde uykusuz kaldığını düşünürüz. Herhangi bir gözaltı morluğu gibi sorunu olmayan bir kişi bile, uykusuz geçen 1-2 gecenin ardından bu sorunla karşılaşabilir. Birçok insan gözaltı morlukları sorunundan yakınır ve bu sorunun uykusuzluk dışından başka birçok nedeni de olabilir. Genetik olarak, göz yapısı ya da yaşımız itibariyle gözaltı morlukları sorunuyla karşılaşmak mümkündür.

Bazı insanların kemik yapısı nedeniyle gözaltı çukurlarına gölge düşer. Bu durumda kalanların gözaltları olduğundan daha koyu görünür. Böyle bir durumda gözaltı kapatıcıları size bir çözüm yolu olabilir. Aşırı uykusuzluk, bilgisayar başında gereğinden fazla vakit geçirme, ya da aynı şekilde aşırı kitap okuma gibi durumlarda gözaltı morlukları ile karşılaşılabilir.

Göz Altı Morlukları Nasıl GeçerVücudun bazı bölümlerini güneş ışınlarından korumakla görevli koyu renkli pigmentlere melanin denir. Güneş ışınlarına yoğun şekilde maruz kalmak gözaltlarındaki melanin seviyesini arttırmaktadır. Özellikle güneşli günlerde, güneş gözlüğü kullanarak bu morlukları engellemek mümkündür.

Dengeli beslenme vücut için vazgeçilmezdir. Doğru şekilde beslenmediğiniz zaman cildiniz ve kanınız gerekli besinleri almadığı için gözaltlarında renk değişikliği ve morarma olabilir. Vücudumuzun alması gereken protein ve mineralleri alamaması nasıl ki tüm vücudumuzu olumsuz etkiliyorsa, aynı şekilde cildimizi de olumsuz etkiler. Bu nedenle solgun bir cilt, gözaltı morlukları gibi sorunları yaşamamak adına dengeli beslenmek çok önemlidir.

Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?

  • Genetik
  • Cildinizi göz altınızda daha ince olması
  • Göz altı çukurlarınızı derin olması
  • Yaşlılık
  • Yorgunluk
  • Uykusuzluk / Düzensiz uyku
  • Aşırı Stres
  • Yetersiz Beslenme /Alkol, sigara ve kafeinli içecekler tüketmek
  • Kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri

Göz altı morlukları için Salatalık kürü
Göz altı tedavisinde doğal yöntemleri kullanarak bu derdinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 tane salatalığı alıp kabuğunu soymadan dilim olacak şekilde kesin. Kesmiş olduğunuz bu halkaları göz altlarınıza koyun ve bu halde 15 dakika kadar bekletin. Bu uygulamayı haftada 5 gün yapın çok kısa sürede göz altı morluklarınıza elveda diyeceksiniz. Salatalık ile yapabileceğiniz bir diğer yöntemde salatalığın suyunu sıkın ve buzdolabında bir süre beklettikten sonra pamuk yardımı ile gözlerinize uygulayın. Göz kapaklarınıza sürdüğünüz bu salatalık suyunun 15 dakika kalmasının ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Olarak Kilo Vermek
Doğal Olarak Kilo Vermek

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yetersiz Uyku Cildi Yaşlandırır Mı
Yetersiz Uyku Cildi Yaşlandırır Mı?

Kapat