Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler

Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler
29 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 15.953 kez okundu.

Göz Çevresi Bakımı için Bitkisel Maskeler

  • Göz çevresindeki çizgiler ve gözaltı morlukları bu bölgelerin çok hassas olması nedeni ile çabuk ortaya çıkarlar. Gözaltı ve çevresi için uygulayacağınız basit ve doğal maskeler sayesinde bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Göz Çevresi için Maske

  1. Göz çevresi için ilk maske tarifimiz; 1 adet yumurtanın beyazını sarısından ayırarak bir kaseye koyuyoruz, ardından 2 çay kaşığı kahveyi üzerine ekleyerek karıştırıyoruz. Karışımı gözlerimizin çevresine masaj yaparak sürüyoruz. Ellerinizle sürebileceğiniz gibi pamuk ya da yumuşak bez de kullanabilirsiniz. 25 dakika sonra yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. Henüz gençseniz ve göz çevresindeki çizgileriniz az ise haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir. Eğer çizgiler derinleştiyse haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.
  2. Göz çevresi için ikinci bakım maskemiz; 1 adet havucu iyice yıkadıktan sonra rendeliyoruz ve içerisine 4 -5 damla badem yağı ilave ediyoruz. Rendelenmiş yağlı havuç parçalarını göz çevrelerimizin üzerine koyarak sırt üstü uzanıp 15-20 dakika boyunca bekliyoruz. Havucun içerisindeki mineraller sayesinde göz çevresi eski canlılığını geri kazanacaktır.
  3. Benim en sevdiğim göz çevresi için bakım maskesi tarifi; yarım muzu ezdikten sonra bir kaba koyuyoruz ve üzerine 2 çay kaşığı gül suyu ilave ederek karıştırıyoruz. Karışımı göz çevremize yavaş hareketler ile sürerek yarım saat kadar bekletip yıkıyoruz. 7 günde 1 uygulayacağınız bu doğal maske sayesinde göz çevrenizdeki çizgiler azalmaya başlayacaktır.
  4. Göz çevresi için evde krem hazırlama; 1 er adet E ve B vitamini kapsülünü ve 4-5 damla zeytinyağını karıştırın bir şişe içerisine atın. Şişenin ağzı kapalı olsun ve buzdolabında saklayın. 3 gün boyunca her gün kremi göz çevrenize sürün ve 15 dakika beklettikten sonra göz çevrenizi yıkayın. Bu karışımı her 3 günde bir yenisini yaparak tekrar edin.

Gözaltı Morlukları için Maske

  • Gözaltı morlukları her bayanın temel sorunudur. Bunun için kolay bir maske tarifimiz var. 1’er yemek kaşığı badem yağı, soya yağı ve avokado yağını küçük bir kapta karıştırın. Orta parmağınız ile yavaş ve dairesel hareketler ile gözaltlarınıza sürün. Yarım saat sonra gözaltlarınızı yıkayın, bu maskeyi ayda 3-4 kere uygulayarak gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz.
  • Sitemizde yer alan gözaltı torbalarına evde maske yazımızda daha detaylı tarifleri bulabilirsiniz.

Etiketler:

Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nergiz diyor ki:

    Benim iki ciddi sorunum vardı. Biri göz çevresi kırışıklığı diğeri saç kırıklarım. Saç kırıklarına çok şükür likid keratin yükledim düzeldi. Kırıklardan eser kalmadı Ama Şimdi de kırışıklıklarıma bir çare arıyorum.? Bulamıyorum?

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gunluk-makyaj-onerileri-3
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Depresyona İyi Gelen Besinler
Depresyona İyi Gelen Besinler

Kapat