Göz Çevresindeki Kırışıklar için Maske Tarifleri

Göz Çevresindeki Kırışıklar için Maske Tarifleri
30 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 4.992 kez okundu.

Göz Çevresindeki Kırışıklara Maskeler

  • Göz çevrenizdeki erken kırışmalar nedeni ile çok yaşlı görünmek istemiyorsanız özel bakım maske tarifleri ile önleminizi almanız gerekir. Bir önceki yazımızdaki göz çevresindeki kırışıklar için bitkisel yağlar konusunda farklı yöntemler ile kırışıklıkları azaltmak için öneriler de bulunmuştuk. Şimdi ise göz çevresinde oluşan kırışıklar için bitkisel maske tariflerini sizlerle paylaşacağım.
  1. Göz kırışıklıkları için ilk maske tarifimiz; 1’er çay kaşığı buğday yağı, çiçek balı ve 2 çay kaşığı arı sütünü küçük bir kapta karıştırın. Hazır olan maskenizi orta parmağınızla dairesel hareketler çizerek göz çevrelerinize sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz.
  2. Göz çevresindeki kırışıklık için ikinci maske tarifimiz; eşit miktarlarda bal, balık yağı ve üzüm çekirdeği yağını bir kapta karıştırın. Her birinden birer tatlı ya da çay kaşığı yeterli olacaktır. Bu karışımı da göz çevrenize yavaşça sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. İlk iki maskeyi de haftada 1 defa uygulamak yeterli olacaktır.
  3. Kırışıklıklar için üçünü maskemiz; küçük boy muzu ezdikten sonra üzerine 1 tatlı kaşığı kadar gül suyu ilave ederek karıştırın. Yine masaj yaparak göz çevrenizdeki kırışıkların olduğu bölgeye sürün ve yarım saat beklettikten sonra yıkayın.
  4. Göz çevresi için dördüncü maskemiz; 2 çay kaşığı badem ve soya yağı, 1 çay kaşığı da avokadonun yağını karıştırın. Parmaklarınız yardımı ile kırışıklıkların olduğu yerlere dairesel hareketler ile sürün. Bu uygulamayı gece yatmadan önce yaparsanız daha etkili sonuçlar verecektir.
  5. Göz çevresindeki çizgiler için beşinci maske tarifimiz; 2 tane orta boy havucu rendeliyoruz ve suyunu bir kaseye koyuyoruz. Ayırdığımız suyun içine 3-4 dama buğday yağından ekleyerek karıştırıyoruz. 1 saat kadar buzdolabında soğumaya bırakıyoruz ve ardından maskemiz hazır. Göz çevrenizdeki çizgilerin olduğu yere karışımımızı sürün ve yarım saat beklettikten sonra yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Matwork Pilates İle Zayıflama
Matwork Pilates İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gripten-kurtulmanın-dogal-yollari
Gripten Korunmanın Doğal Yolları

Kapat