Göz makyaj teknikleri

Göz makyaj teknikleri

Göz makyajı, kadınların tüm yüzlerine yaptığı uygulamaların içerisinde en çok göze çarpan ve en dikkat çeken kısımdır. Doğru göz makyaj teknikleri ile oldukça çarpıcı bakışlar yakalamanız mümkündür.Ayrıca sade göz makyajları ile de dudak makyajınız daha ağır ve koyu renklerde olsa bile uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Eyelinerlı makyaj teknikleri

Eyeliner sürmek, göz makyajından far sürdükten sonra tamamlayıcı bir basamak olduğu gibi, tek başına da kullanılan, en çok siyah renk tercih edilse de farklı renklerle uygulayabilmek mümkündür. İlk başlarda eyeliner sürmek ve bunu göz biçiminize uygun bir şekilde yapmak oldukça zor gelebilir ancak biraz tecrübe edindikten ve doğru yöntemlerle uyguladıktan sonra, eyeliner vazgeçilmezlerinizden olacaktır.

Bir kağıt veya kalemi göz bitiminizden kaş bitiminize kadar tutun ve eyeliner hattınızı bulun, bu çizgiye ucu kıvrımlı bir biçimde eyelinerınızı uygulayın.

Buğulu göz makyajı

Göz pınarınızdan bitimine kadar mat beyaz, koyu gri, siyah renklerini uygulayarak, sonrasında da siyah göz kalemini hem göz üstüne hem de altına uygulayıp bir fırça yardımıyla hafifçe dağıtarak buğulu bakışlar kazanabilirsiniz.

                Sade göz makyajı

Gündelik kullanımınız için idealdir. Giyiminize uygun olarak açık renkteki krem, kahve gibi renkleri veya beyaz, mavi gibi renkleri oldukça hafif şekilde far olarak uyguladıktan sonra ince bir çizgi şeklinde kalem çekerek basitçe göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Doğru göz makyaj tekniğini bularak ya da elinizdeki malzemelerin renkleri uyumlu olacak biçimde siz de farklı modeller uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kuru-sac-icin-maske-tarifleri
Kuru Saç için Maske Tarifleri ve Tavsiyeler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Kızarmasını Nasıl Engellenir
Yüz Kızarmasını Nasıl Engellenir ?

Kapat