Göz Şekillerine Göre Eyeliner Sürme

Göz Şekillerine Göre Eyeliner Sürme
28 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.024 kez okundu.

Hanımların makyajlarını tamamlayan en önemli ögelerden bir tanesi hiç şüphesiz eyelinerdir. Göz makyajının vazgeçilmesi olan eyeliner, her renkte ve her şekilde kullanmak mümkün artık. Çoğunlukla siyah rengini tercih haline getiren hanımlar, eyeliniri göz şekillerini en ideal şekle yakıştırma gayesi içinde olurlar. Bildiğiniz üzere her bayanın göz şekli farklıdır ve bundan dolayı da sürüleceği eyeliner şekli de farklı olabilmektedir. Daha çok bayanların eyelineri sürmelerindeki temel etken, gözlerini olduğundan daha çok kalkık ve belirgin göstermektedir. Özellikle bayanların göz şekilleri çekik, yuvarlak, uzak, yakın, badem ve düşük gibi farklı katagorilerden meydana gelmektedir.

Çekik Gözler İçin Eyeliner:

Bu göz şekline sahip olan bayanlar, gözlerinde oval bir şekil ortaya koymak için daha çok kuyruksuz eyeliner tercih etmeleri gerekir. Önerimizi dikkate almadığınız takdirde gözleriniz olduğundan daha küçük görünecektir.

Yuvarlak Gözler İçin Eyeliner:

Yuvarlak gözlerinizi olduğundan daha kalkık göstermek için sizlere tavsiyemiz uzun kuyruklu eyeliner çekmenizdir. Özellikle göz pınarlarınızı kadar uzanacak olan bir eyelinerle gözlerinizi daha net ortaya koyabilirsiniz. Uzak Gözler İçin Eyeliner: Uzak gözlerinizi birbirine daha çok yakın göstermek ve anlamlı kılmak için gözlerinize süreceğiniz eyelineri göz pınarlarınıza kadar çekip ve bu bölgeyi daha çok yoğunlaştırmanız gerekir. Kesinlikle sizlere tavsiyem kuyruklu eyelinerden uzak durmanızdır. Yakın Gözler İçin Eyeliner: Yakın gözlerinizi birbirinden uzak göstermek için kesinlikle eyelineri göz pınarlarınıza kadar sürmemeniniz gerekir. Özellikle sizlere tavsiyem eyelinizi uygularken gözünüzün dış kenarlarını daha çok yoğunlaştırmanızdır.

Badem Gözler İçin Eyeliner:

Badem gözlere sahip olan bayanlar en şanslı göz şekline sahip olan bayanlar grubunda yer aldıklarını söyleyebiliriz. Gözlerinize süreceğiniz eyeliniri göz kirpik diplerinizi takip ederek ve ince uzun kuyruklu bir eyeliner sürmeniz gerekir. Düşük Gözler İçin Eyeliner: Düşük gözlerinizi daha kalkık ve anlamlı göstermek için göz kapağınızın orta bölgesinden kirpik diplerini takip ederek hafif uzun kuyruklu bir eyeliner tercih etmeniz gerekir. Önerimize kulak verdiğiniz sürece gözlerinizin düşük kısmını daha da yukarıda göstermeniz mümkün olacaktır. Ayrıca da bu göz şekline sahip olan bayanların göz pınarlarına kadar uzanan eyeliner tercih etmemeleri gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sedef Hastalığı Ve Tedavide İzlenecek Yollar
Sedef Hastalığı Ve Tedavide İzlenecek Yollar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
el-ve-ayak-bakimi-icin-tavsiyeler
El ve Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Kapat