Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir ?

Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir ?
4 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.867 kez okundu.

Günlük hayatta en çok şikayet edilen konulardan biri de gözaltı morluklarıdır. Genel olarak çok büyük hastalıkların habercisi olmasa da rahatsız edici bir görüntü yaratır. Gözaltı morluklarının birçok nedeni bulunur. Bunlardan biri kalıtsaldır. Deri ne kadar ince olursa gözaltı morlukları da o kadar çabuk oluşabilir. Alerji dolayısıyla da kişiler göz altı morlukları ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Bu kişiler bazı gıdaları yedikten sonra gözaltı morluklarında artış olabiliri. Kansızlık da gözaltı torbalarının bir nedenidir. Bunun dışında kan damarlarını genişleten ilaçlar, halsizlik ve yorgunluk da morluklara sebep olabilir. Bu yüzden günde en az 8 saat uyumak gereklidir. Yaşa bağlı olarak da morluklarda artış görülebilir.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer ?

Gözaltı morluklarının tedavisinde birkaç doğal ürün kullanabilirsiniz. Örneğin salatalık ya da salatalık suyu, gözlerinizi dinlendirir ve doğal bir ilaç niteliğindedir. Birkaç gün üst üste bir pamuk yardımıyla salatalık suyunu gözlerinize uygulayın, farkı siz de göreceksiniz. Zerdeçal da gözaltı morlukları konusunda etkilidir. Örneğin zerdeçal tozu ve ananas suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macun kıvamlı maddeyi gözaltılarınıza sürebilirsiniz. 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Soğuk su da gözaltı morluklarıyla savaşan bir diğer doğal üründür.

Bol su içmek ve düzenli uyumak da gözaltı morlukları için en güçlü silahınızdır. Bunun dışında yoga ya da meditasyon yaparak da yorgun olan vücudunuzu ve zihninizi aydınlatabilirsiniz. Bu sayede de stresiniz daha azalır ve bu da yüzünüze yansır. Gözaltı morluklarınız için kullanacağınız diğer doğal ürün de elmadır. Elmayı ince ince dilimleyerek gözlerinizin etrafına dizerek yarım saat bekleyin. Morluklar gidene kadar bir süre bu işleme devam edebilirsiniz. Limon da içerdiği C vitamini ve asit sayesinde morluklara iyi gelir. Bu yüzden limon suyunu bir pamukla morluklarınıza uygulayabilirsiniz. Günde birkaç kez bu işlem tekrarlanabilir. Badem yağını da yatmadan önce düzenli olarak gözaltı morluklarınıza sürerseniz, bir süre sonra yok olduklarını fark edersiniz. Bunun dışında çiğ patates de şişkinliğe ve gözaltı morluklarınıza iyi gelir diyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğa-alerji-tedavisi
Alerji için Doğal Tedavi Yöntemleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Kapat