Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Tüyoları

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Tüyoları
7 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.164 kez okundu.

gözlük-makyaj

Gözlük kullanan kadınların en büyük sıkıntılarından birisi şüphesiz ki gözlerini bir türlü ön plana çıkaramıyor oluşlarıdır. Hele ki büyük gözlük numarasına sahip olan kadınlar, yüzlerine bakıldığı anda gözlükleri ile dikkat çeker. Ancak bunun önüne geçmek yapılacak birkaç makyaj oynaması ile mümkün! Artık yüzünüzde hangi bölgenin dikkat çekeceğine gözlüğünüz değil, siz karar vereceksiniz!
Gözlüğün varlığını unutmak hatta karşınızdakilere de unutturmak dikkati çekeceğiniz noktayı iyi seçmenizle alakalıdır. Geniş çerçeveli gözlüklere sahipseniz, ne kadar göz makyajı yapsanız da dikkati gözlerinizde toplayamazsınız. İşte bu noktada doğru hamleyi yaparak, dudaklarınızı ortaya çıkarmalısınız. Koyu renkli bir ruj ya da cesurca süreceğiniz bir parlatıcı ile insanlar size baktığında ilk olarak gözlüğünüzü değil, dudaklarınızı fark edecektir.

gözlük-makyaj-2
Eğer gözlüklerinizde şikâyetçiyseniz, tercihlerinizi iddiasız gözlüklerden yana yapmalısınız. Örneğin çerçevesiz gözlük kullanarak, gözlerinizin arkada kalmamasını sağlayabilirsiniz. Elbette yapacağınız makyaj da onları öne çıkarırken en büyük destekçiniz olacaktır. Nasılsa gözlüğüm var diyerek kendinizi, gözlerinizi çok daha güzel bir hale getirecek olan neden mahrum edesiniz? İddialı ya da iddiasız gözlük seçiminiz ne olursa olsun bolca rimel kullanın. Çerçeveler yüzünden görünmediğini düşünseniz de kirpiklerinizin kazanacağı hacim kesinlikle gözlerden kaçmayacaktır.
Gözlerinizi mahrum bırakmamanız gereken diğer makyaj malzemesi ise eyeliner! Kedigözü diye tabir edilen yukarı kıvrımlı uygulayacağınız eyeliner sayesinde gözleriniz daha büyük gözükecektir. Onları net bir şekilde vurgulamak için de gözaltlarınıza mutlaka kapatıcı uygulamalısınız. Ve gözler için son darbe; ışıltılı göz farı! Kirpik diplerinize küçük dokunuşlar ile hafifçe uygulayacağınız ışıltılı far sayesinde gözlerinizin parlaklığı uzaktan bile fark edilecek. Hem alt hem de üst kirpiklere aynı anda uygulamanız boğucu bir görünüm kazandıracağı için bizim tavsiyemiz alt kirpiklerde yoğunlaşmanız. Böylelikle gözünüz olduğundan daha açık ve iri bir görünüm kazanır.
Gözlük kullanan kadınların gizli silahı ise allıktır. Hiçbir zaman koyu renk tonlara sahip allıklar tercih etmemelisiniz. Kendi ten renginizde olan allık seçiminiz ile hem yanaklarınız pürüzsüz ve dikkat çekici olur hem de gözlüğün çerçeve kısmını renklendirerek oraya dikkat çekmemiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Genç Gösteren Makyaj İpuçları
Genç Gösteren Makyaj İpuçları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adet-sokturucu-dogal-seyler
Adet Söktürücü Doğal Yöntemler

Kapat