Greyfurt İle Zayıflama

Greyfurt İle Zayıflama
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.879 kez okundu.

Greyfurt İle Zayıflama

Günümüzde zayıflamak için bir çok yöntem deniyorsunuz. Bu yöntemlerin en başında yapılan diyetler gelmektedir. Fakat yanlış yapılan diyetler faydadan çok zarar vermeye başlıyor vücudunuza, bu yüzden doğal yöntemleri her zaman ilk olarak tercih etmelisiniz. Her şeyden önemlisi sporu hayatınızdan sakın eksik etmeyin.

Yüz yılın en mucizevi meyvesi olan Greyfurt, turunçgiller ailesinin en mükemmel sayılabilecek bir üyesidir. Şöyle ki bir tane greyfurtta yaklaşık olarak elli kalori ve seksen mili gram C vitamini içermektedir. Uzmanlar tarafından en son yapılan araştırmalar gösteriyor ki greyfurt meyvasının ”lycopene” ve ”liminoids” içeriğinde olduğu ve bu iki maddenin birçok kansere karşı mükemmel bir koruyuculuk özelliğinin olduğu kanıtlanmış bulunmaktadır. (özellikle prostat kanseri için greyfurt bir nimettir) Bunlarla beraber içeriğindeki ”naringin” ve ”naringenin” maddelerinin de ağız kanserinin oluşumunu engellediği kanıtlanmıştır.

Greyfurt ile zayıflama konusuna gelecek olursak, greyfurt vücut metabolizmasını hızlandırmakta ve bu sayede hızlı bir şekilde kilo vermemizi sağlamaktadır. İnsülin direnci greyfurt tarafından kırılarak, öğün öncesi yenilen greyfurt bu sayede iştah denetimine büyük oranda yardımcı olmaktadır. Her gün, her öğün öncesi yenilecek yarım greyfurt tüketilmesi durumunda kişilerin, normal yemek yeme alışkanlığınızı değiştirmeden devam ettiğinizde yaklaşık üç – dört kilo verildiği görülmüştür.

Greyfurt ile zayıflamanın yanında mutlaka uyulması gereken noktalar şunlardır; Her gün düzenli olarak sekiz bardak su içmeyi öncelikle alışkanlık haline getirmeliyiz. Günde 1 öğünde aşırıya kaçmadan (bu akşam öğünü olmamasına özen gösterin) istediğinizi yiyebilirsiniz. Öğünlerde elma sirkeli salatayı sürekli tüketmeniz gerekmektedir. Öğün aralarında abur cubur yememeliyiz. Sebzeler ile beraber zeytinyağı kullanabilmeniz mümkündür.  Greyfurt diyetiyle beraber sade hazırlanmış kahvenizi ve bol su içmeyi ihmal etmeyiniz. Ayrıca greyfurt diş eti hastalığı olan kişilerin kullanması gereken mükemmel bir üründür. Greyfurtun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Her şeyin fazlasının olduğu gibi greyfurtun da fazlası vücuda yarar sağlamamaktadır. Aşırıya gidilmeden öğünlerden önce greyfurtu yarım porsiyon olarak tüketmek en faydalısıdır. Sigara içenler için de nikotini vücuttan atması dolayısı ile greyfurt mucizevi bir üründür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ilk-gece-ilk-cinsel-iliski
Kadınlar İçin İlk Gece

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi
Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Kapat