Gül Suyunun Faydaları

Gül Suyunun Faydaları
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.955 kez okundu.

Cilt bakımında kullanılan kozmetiklerin, cilde yararı kadar zararı da bulunur. Kozmetik ürünler, içeriğindeki kimyasallar nedeni ile deriyi bir taraftan onarırken, diğer taraftan ise yıpratacaktır. %100 doğal üretilmiş gül suyu gibi, kimyasal içermeyen, maddeler ile yapılan cilt bakımı ise cildi temizler ve besler. Gül suyunu cilt bakımında birçok değişik şekilde kullanmak mümkündür. İsterseniz tek olarak cilt toniği, isterseniz içerisine başka doğal maddeler katarak cilt maskesi yapabilirsiniz. Her şekilde cildin nemini dengeleyecek ve gözeneklerin içini detaylı olarak temizleyecektir.

gül-suyu-faydaları
Gül Suyunun Cilde Faydaları

  • Gül suyu cilt yüzeyinde oluşan kızarıklığı giderme ve cildi ferahlatma özelliğine sahiptir.
  • Ciltteki yüzeyindeki gözenekleri açar. Ayrıca, deri içindeki iltihapları giderme özelliği mevcuttur.
  • Aşırı yağlı ciltler için, gül suyu ile tonik hazırlandığında, yağları temizleyerek cildi dengeler. Yağlı ciltlerde, günde iki defa gülsuyu ile cildin temizlenmesi önerilir.
  • Sivilceli ciltlere gül suyu uygulandığında, sivilce oluşumunu önler ve cildi parlatır.
  • Göz çevresine gül suyu uygulamak, göz şişliklerini önler, göz çevresinde oluşan morlukları giderir. Buzdolabında bekletilen gül suyu, sabah pamuğa damlatılarak, gözlerin üzerinde bekletilmelidir.
  • Gül suyu antioksidandır. Yani cilt yüzeyine sürüldüğünde; cildi besler, hücreleri uyarır ve cildin yenilenmesine katkı sağlar.
  • Selüliti olanların, bu bölgelere gül suyu ile masaj yapması önerilir. Gülsuyu, selülit gidermekte oldukça etkilidir.
  • Güneş yanıklarına gül suyu sürülmesi önerilir. Yanık bölgeyi rahatlatan gül suyu, yanık izlerinin kaybolmasında da etkilidir.

gül-suyu-faydaları-2

Gül Suyunun Cilt Bakımında Kullanımı
Cilt bakımında doğal ürünlerden yana olanların, gülsuyunu tonik olarak kullanması mümkündür. Her akşam yatmadan önce, pamuğa damlatılan birkaç damla doğal gül suyu ile cilde masaj yaparak temizlemek gerekir. Gün boyu deri yüzeyindeki biriken tüm tozlar, pamuğun sim siyah olmasını sağlayacaktır. Bu uygulamanın üstüne sürülen doğal bir nemlendirici, gece boyu cildin nefes almasını sağlar. Ayrıca gül suyu saç bakımında da kullanılan bir üründür. Doğal ürünlerden saç maskesi hazırlayanların, içerisine 2-3 damla gül suyu damlatması önerilir. Saçların yumuşacık ve parlak olmasında katkısı büyüktür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cilt Kızarıklığı
Cilt Kızarıklığı Sebepleri Ve Maskesi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Pankreas Nedir
Pankreas Nedir?

Kapat