Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Bundan 5-6 yıl öncesine kadarki makyaj algısı ile bugünkü makyaj algısı arasında bir hayli fark var. Makyajın amacı, kadının cildini daha pürüzsüz, daha güzel göstermek, bakışlarını daha çok vurgulamak olmalıdır. Eskiden makyaj deyince parıltılar, simler, koyu renkler aklımıza gelirdi, ancak bugün için doğallık makyajın temel felsefesi diyebiliriz. Makyaj yaparken, öne çıkarmak istediğiniz tek bir noktayı hedef almalısınız. Bakışlar ya da dudaklar. Her ikisi birden olduğunda ortaya komik bir görüntü çıkabiliyor. Günlük makyaj söz konusu olduğunda, abartılı bir makyajdan uzak durmalısınız. Her gün yapacağınız makyaj için; BB krem, allık, göz kalemi, rimel ve belli belirsiz bir ruj yeterli olacaktır. Problemli bir cildiniz varsa ve gizlemek istediğiniz kusurlar varsa, birkaç malzeme daha ekleyebilirsiniz. Günlük makyajda en önemli noktalardan biri ten makyajıdır.

Günlük Ten Makyajı 

 

Fondöten kullanacaksanız, mutlaka ten renginize en yakın tonu tercih etmelisiniz. Birkaç ton açık ya da birkaç ton koyu fondöten doğallıktan çok uzak bir görüntüye neden olacaktır. Şunu da söyleyelim, günlük makyaj için makyaj altına baz uygulamayı ihmal etmeyin. Böylece makyajdan sonra çok daha kusursuz bir görünüm elde edeceksiniz. Baz olarak makyaj altı bazlarını ya da günlük nemlendiricinizi tercih edebilirsiniz. Nemlendiricinin cilt tarafından emilmesini bekledikten sonra fondöten uygulayabilirsiniz. Makyaj fırçası ya da elleriniz ile fondöten uyguladıktan sonra, göz çevresi için aydınlatıcı, göz altı morlukları için de kapatıcı kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı seçiminde tene yakın renkleri tercih edin. Beyaz renkli aydınlatıcılar artık hiç de doğal ve güzel görünmüyor. Ten makyajınızı, bronz, şeftali ya da pembe tonlarında bir allık uygulayarak tamamlayın. Allık uygulamasında da aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

Günlük Göz Makyajı 

Sıra geldi göz makyajına. Eyeliner uygulamayı beceremiyorsanız, üst kirpik dipleriniz için, kalın uçlu göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Yumuşak uçlu kalın kalemler, oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Alt ve üst kirpiklerinize göz kalemi uyguladıktan sonra, onu dilediğiniz tonda( doğal görünmek kaydıyla) bir far ile tamamlayın. Daha sonra maskara uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın. Dudaklarda ise nude tonları ya da görünümünüze renk katacak pembe, nar çiçeği gibi tonlar günlük makyaj için yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
fft16_mf1484087
Kabak Çekirdeği Deyip Geçmeyin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Pilates egzersizleri yaparak kilo vermek mümkün mü, Pilates kaç kalori verdrir, yaktırır sorularının cevabını bulabilirsiniz.
Pilates Egzersizleri Kaç Kalori Verdirir, Yaktırır, Kilo Verilir mi?

Kapat