Günlük Makyaj Nasıl Yapılır ?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır ?
2 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.084 kez okundu.

Makyaj ve makyaj malzemeleri söz konusu olduğu zaman bir kadının dikkati tüm hızıyla o noktaya çevrilebilir. Çünkü makyaj yapmak kadınların en büyük zevkleri arasında yer almaktadır. Her şeyi bir kenara bırakarak tüm gün güzellikleri ve bakımları ile uğraşabilirler. Bu şekilde kendilerini saha iyi hissettikleri için dolaplar dolusu makyaj malzemelerine sahiptirler. Hal böyleyken bile alışverişe çıktıkları zaman ilk baktıkları ürünler elbette ki kozmetik ürünleridir. Gittikleri yere göre makyaj yapan ve kullandıkları renkleri bile buna göre ayarlayan hanımların günlük olarak kullandıkları makyaj modeli çok farklıdır. Daha hafif tonlardan ve kolay silinebilen makyaj malzemeleri kullanılarak yapılan günlük makyaj, asla abartılı bir şekilde uygulanmaz. Aksi takdirde zaten ona günlük makyaj denmez. Koyu renk tonları ve abartılı malzemeler sadece özel gün ve davetlerde, abiye kıyafetler ile kullanılır. Günlük makyaj içinse daha basit malzemelere ihtiyaç vardır.

Örneğin günlük bir makyaj için asla suya dayanıklı rimellere ihtiyaç duyulmaz. Sadece rimelin kaliteli olması ve hemen akmaması bir kadın için yeterli olabilir. Ayrıca çabuk silinmesi de zaten işlerini kolaylaştırmaktadır. Günlük makyaj gayet sıradan bir dolaşma eylemi için yada yakın bir arkadaşa giderken yapılır. Bu yüzden de abartmaya ihtiyaç duyulmaz. Hanımlar sadece bir kalem ve rimel, ince bir eyeliner çizgisi, açık renk bir ruj ve çok ihtiyaç duyuluyorsa hafif bir pudra ile günlük makyajlarını çok kısa bir sürede tamamlayabilirler. Fakat yine de dikkat edilmesi geren bazı püf noktaları vardır.

Günlük makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken ilk detay cilt rengi ile uyumlu renk tonlamalarının seçilmesidir. İtici bir görüntü sergilememek için ten renginize en uygun renkleri kullanmalı ve makyajınızı riske atmamalısınız. Ayrıca kıyafetiniz ile uyumlu renkler tercih etmek yerine göz renginize en yakın renkleri kullanırsanız daha kaliteli bir sonuç elde edersiniz. Eğer ruj kullanmak günlük makyaj kriterleriniz arasında yoksa mutlaka hafif bir parlatıcı yada nemlendirici ile dudaklarınıza renk katabilirsiniz. Günlük makyaj için eyeliner kullanmak biraz riskli olabilir fakat siyah bir kalem ile çekilen eyeliner çizgisi sizi daha doğal gösterecektir. Ufak tefek makyaj hilelerinin günlük makyajda da kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
800-ve-900-Kalorilik-Diyet-Listesi
800 ve 900 Kalorilik Diyet

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-karin-ve-yaglari-eritme-egzersiz-hareketleri
Göbek Karın ve Yağları Eritme Egzersiz Hareketleri

Kapat