Günlük makyaj nasıl yapılmalı

Günlük makyaj nasıl yapılmalı

Bayanlarımızın, günlük makyaj uygulaması, her kişi tarzına göre değişiklik gösterebilmektedir. Elbette ki bazı bayanlar daha canlı ve renkli makyaj uygulamak isterken, bazı bayanlarımız da daha donuk, mat ve doğal görünümleri tercih edecektir. Tabi ki bunların yanı sıra, deri ve metal aksesuarlara önem veren bayanlarımızın, donuk yüzleri, kırmızı rujları ve farklı tonlamaları arasından da seçimler yapabilmek mümkün. İşte bunlardan bazıları şöyle uygulanabilir.

Cilt temizliği ve uygulama

İlk olarak, günlük makyaj nasıl yapılır dediğiniz de, temizliğin önemini bilmeniz gerekiyor. Çünkü makyajın cildiniz ile uyum sağlaması için, cilt yağ ve kirden arındırılması gerekmektedir. Bu durumda, gerekli temizleme ürünleri ile cilt temizlenerek daha sonra uygulamaya başlanmalıdır.

Nemlendirici

                Günlük makyajlarınızın cilt temizliğinden sonra ki ilk adımı, nemlendirici ile başlamalıdır. Sonuç olarak, temizlenen cilt nem dengesini kaybederken, kuruluk ve dökülmelere sebep olduğunda, makyaj bozulabilir öyle değil mi? Bunlardan kurtulmak için nemlendirici tercih etmeniz gerekiyor.

Kapatıcılar

Eğer ki çok ciddi lekelere ve aknelere sahipseniz, kapatıcı kullanabilirsiniz. Fakat gerek duymuyorsanız, günlük makyaj için fondötenler yeterli olabilecektir.

Göz farları

Şüphesiz ki küçük gözlerinizi büyütmek için göz farlarını daha koyu tonlardan tercih edebilirsiniz. Eğer ki ağır bir makyaj istemiyorsanız, normal tonlar yeterli olacaktır. Bir davetiniz yok ise, çok sade olarak uygulamanız yeterlidir.

Göz kalemi

Yine göz kalemi kullanmanız hafif uygulamalar sonucunda, günlük makyajlar için yeterli olabilecektir.

Günlük makyaj nasıl yapılmalı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ishal-neden-olur-ne-iyi-gelir
İshal Neden Olur ve İshale Ne İyi Gelir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cocuk-sagligi-hakkinda-bilinmesi-gerekenler
Çocuk Sağlığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kapat