Güzel Bir Cildin Sırları

Güzel Bir Cildin Sırları
4 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.931 kez okundu.

Pürüzsüz ve güzel görünümlü bir cilde kim sahip olmak istemez ki? Aslına bakarsanız, bu noktada işin sırrı, cilde ihtiyaç duyduğu zamanı ayrımak ve onun için doğru ürünü kullanmaktan geçiyor.  Cildinize zarar verebilecek içeriklere sahip olan kozmetik ürünlerden uzak durarak işe başlayabilirsiniz. Örneğin bir cilt temizleyici, nemlendirici ya da serum satın alırken, ürünün arkasında yer alan içindekiler kısmını iyi incelemelisiniz. Sülfat, paraben, glikol, silikon, sentetik koku, renk verici ya da mineral yağ isimlerini içindekiler kısmında görüyorsanız, cildiniz için elinizdeki ürünü geri bırakmalısınız. Üstelik artık kimyasal içermeyen ürünlere ulaşmak çok da zor değil.

Bununla birlikte, ürünü oluşturan içeriklerin doğru bir kombinasyon oluşturuyor olmaları da ürünün kalitesi açısından önemlidir. Bu konuda bilmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise, ciltten aynı anda birkaç etkiyi birden beklememek gerektiğidir. Aynı anda hem sivilceleri hem de kırışıklıkları gidermek amacıyla kullandığınız ürünler cildinizi yorup ona zarar verecektir. Cildiniz ile barış içinde olmak için temel bakıma özen göstererek işe başlayın. İyi bir cilt bakımı yapmak için, kullandığınız ürünlerin ne kadar önemli olduğunu söyledik; ancak bakım ürünleri cilt bakımının 10’da 2’lik bir kısmını oluşturmaktadır. Kalan 8’lik kısmını ise cildinizde bulunan ölü derilerin ya da gözeneklerdeki kirliliklerin atılmasıdır. Bunları yapmadığınızda cildiniz hava almaz, gözenekler tıkanır ve cilt problemleri ortaya çıkar.

Bunun için de bu cilt bakım ürünlerini, serum ya da yaşlanma karşıtı ürünleri uygulamadan önce cildinizde derinlemesine bir temizlik yapmalısınız. İyi bir cilt temizliği, uygulanan ürünlerin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Tüm bunlara ek olarak, hava kirliliği, mevsim değişiklik ve stres de cildi önemli ölçüde etkilemektedir. Stres olduğunda, cilt altında kasılmalar meydana gelir. Bununla birlikte hava kirliliğine maruz kalan cilt, serbest radikallere maruz kalmaktadır. Gece ve gündüz nemlendiricileri uygulamayı da ihmal etmeyin; çünkü nemlendiriciler cildinize bir kalkan oluşturarak çevresel faktörlere ve toz ve kirlere karşı bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. Günlük bakımınıza özen gösteriyorsanız, cilt bakımının önemli bir tamamlayıcısı olan maske ve peeling uygulamalarını da haftalık olarak yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
E-vitamini-cilt-maskesi
E Vitamini Cilt Maskesi ve Cilde Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kontrolsüz Diyet Yapmayın
Kontrolsüz Diyet Yapmayın

Kapat