Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

Güzel Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.572 kez okundu.

GÜZEL BİR CİLT İÇİN NE YAPMALI?

Bir gün parkta bankta oturmuş öylesine etrafa bakınırken önünüzden geçen bayanın ne kadar yaşlı fakat cildinin ne kadar dinç ve parlak olduğu dikkatinizi çekiyor. Tam bunları düşünürken içinize düşen merakı bir türlü yenemiyorsunuz. Tam olarak kimse size genç kalmanın sırlarını vermez herkesin kendine ayırdığı bir parça formülü vardır.

İlk olarak cilt ile ilgili bazı genetik durumlar dışında dış etkenler yüzünden bozulmalar neden olur ve bunların nasıl düzeltilip cildi canlandıracağımız konuşuna değinelim.

Cilt düzensiz beslenme sonucunda dengesiz kilo alımından, sigara ve alkol alışkanlıklarından, aşırı makyaj, kullanılan makyaj malzemesinin kalitesinden, ruhsal bozukluklardan meydana gelen rahatsızlıklardan veya metabolizmamızın bazı olumsuz giden durumlarının verdiği sinyallerden, düzensiz uyku ve bunlar gibi yüzlerce olumsuz şeyler sıralayabileceğimiz sebeplerden cildimiz yıpranır.

Yukarıda sayılan sebepler yorgun yıpranmış ve cansız bir cilt meydana gelme sebepleriydi şimdi güzel bir cilt için ne yapmalı sorusuna cevap bulacağız.

İlk olarak sağlıklı bir cilt sahibi olmak istiyorsak sağlıklı beslenmeliyiz. Olabildiğince doğal ürünler seçmeliyiz hazır gıdalardan uzak durmalıyız. En önemli sırrı açıklıyorum bol bol su tüketmeliyiz vücudumuz susuz kaldığında doğal olarak bunu belli etme yolu olarak cilt kuruluğu yapacaktır.

Fazla makyajdan kaçınmalı seçilen makyaj malzemeleri cilt koruma özelliği olanlardan tercih edilmelidir. Makyaj temizleme losyonları da tabi ki cilt açısından koruma özelliği olan losyonlar seçilmelidir. En son olarak cildimizi doğal ve cilt nemlendirici sabunlar ile yıkamalıyız.

Eğer sizde güzel bir cildiniz olsun istiyorsanız çok dikkatli olmalısınız ve cildiniz için faydalı şeyleri yapmalısınız. bunlardan bir tanesi de cildinizi dinlendirmek bunun en iyi yapıldığı an ise uykudur. Düzenli bir uyku çekin ve cildinizin dinlenmesini sağlayın.

Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda bir insanın günde en az 6-7 saat uyuması cildi için son derece önemlidir. Sizlerde daha iyi bir cilde sahip olmak için düzenli bir uyku hayatınızın olmasına önem verin.

Unutmamanız gereken Güzel bir cilt elde etmek için ne yapmalı sorusuna vereceğiniz tek yanıt kendinize verdiğiniz önem olmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sporun Sağlığımıza Faydaları
Sporun Sağlığımıza Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Polen Alerjisi
Polen Alerjisine Karşı Alınması Gereken Önlemler

Kapat