Güzellik Düşmanları Nelerdir?

Güzellik Düşmanları Nelerdir?
17 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.749 kez okundu.

Güzellik Düşmanları Nelerdir?
Kusursuz bir cilde sahip olabilmek için çabaladığınızı biliyorum fakat bir şeye dikkat ettiniz mi bazen güzel olalım diye yaptığınız uygulamalar ile aslında güzelleşmek yerine daha kötü olduğunuzu ? G, sağlıklı bir vücut demektir aynı zamanda. Güzelliğin bir bütün olduğunu düşünürsek, güzelliğimize karşı işlediğimiz en büyük suçların neler olduğunu biliyor musunuz?

1.Sigara:

Sigara her açıdan sağlığa zararlı olduğu gibi güzellik konusunda da elbette ki kusurlar ortaya çıkaracaktır. Bu sorunlar sigarayı bıraktıklarında büzülmüş dudaklar ağız çevresinde kırışıklıklar gibi cilt sorunları ortaya çıkmış olacaktır. Çünkü sigara dumanı cilt için zehirleyici bir etkendir. İçerisindeki nikotin cildi oksijenden yoksun bırakır. Bu yüzden içinde barındırdığı kimyasalların etkisi ile de cildi yaşlandırarak güzelliğinize darbe vurur.

2) Aşırı güneş

Çok fazla güneşe maruz kalmak tıpkı sigara gibi cilde zararlıdır.  Güneşe aşırı maruz kalan ciltte zamanla çilleşme kalınlaşma gibi olumsuz sonuçlar göstererek tıpkı bir kösele gibi bir cilde sahip olmuş olurusunuz.  Fakat eğer bilinçli bir şekilde güneş ışınını alırsanız mesela hafta da 3 kez 165 er dakika kadar güneş ışını almanızın cildinize güzel bir görünüm kazandıracak ve sağlıklı olmak için gerekli olan D vitaminini üretmenizi sağlayacaktır.

3) Stres

Erken yaşlanma hormonu olarak bilinen kortizol salgısını stresin tetiklediğini günümüzdeki imkanlarda hemen herkesçe bilinebilmektedir. Aşırı stres kortizol salgısını arttırarak insülin ve yağ oranını da arttır. Aynı zamanda stres esnasında en fazla kaybedilen değerler C, B vitamini ve magnezyumdur. Bunlar cilt ışıltısı için gerekli vitaminlerdir. Bu yüzden stresi hafife almak yerine stresten kurtulmanın yollarını bulmak gerekir.

4) Alkol

Bazı durumlarda alkol almak iyi gelebilir. Örneğin taş düşürmede olduğu gibi. Anacak her şeyin yemeğin bile fazlası zararken elbette ki alkolünde fazlasının hasarı vücutta oldukça fazladır. Aşırı alkolk ciltte sarkmalara kızarmalara sebep olurken vücudunuzu susuz bırakır ve sağlığımız için önemli olan B vitaminlerini çalar.

5) Kafein

Kafeinde alkol gibi vücudu susuz ve beraberinde nemsiz bırakır. Eğer parlak ve güzel bir cilt istiyorsanız günlük içeceklerinize bitki çayları ve taze sıkılmış meyve sebze sularını da ekleyin.

6) Uyku pozisyonu

Yapılan uyku araştırmalarında görülmüştür ki günde en 8 saat uyuyup yüzünü yastığa değdirmeden uyuyan kişilerin cilt kırışıklıkları az olmuştur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
duzenli (1)
Kışın Hasta Olmamak İçin Gereken Besinler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kahvalti-neden-onemli
Kahvaltı Neden Önemli?

Kapat