Güzellik İksiri Zeytinyağının Sırrı

Güzellik İksiri Zeytinyağının Sırrı
1 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 4.622 kez okundu.

Zeytinyağının Mucizevi Özellikleri

  • Güzellik ve bakım için o kadar derin araştırmalara yapıyoruz fakat bir türlü istediğimizi bulamıyoruz. Güzellik iksiri zeytinyağının sırrı o kadar şaşırtıcı etkilere yaratıyor ki duyunca inanmayacaksınız. Uzun ömürlü insanların yaşadığı Nazilli’de yani Ege Bölgesi’nde çok fazla zeytinyağlı gıdalar tercih edildiği için insanlar sağlıklı ve uzun yıllar boyunca yaşıyor aynı zamanda da güzel kalabiliyorlar.
  • Zeytinyağı sadece gıdalar için değil, doğal güzellik maskeleri için de en çok tercih edilen yağdır. Yağ denildiğinde akla zararlı, tiksindirici şeyler gelse de bu durumun tek istinası zeytinyağıdır. Vücut ihtiyacı olan birçok şeyi kendi üretme yetisine sahip olsa da omega 9 u üretemez, zeytinyağı içerisinde bulunan bu asit sayesinde birçok yönden şifa bulabilirsiniz. Sindirimi kolaylaştırdığı gibi kemikleri güçlendirir, kalp krizini engeller ve beyin fonksiyonlarının daha işlevsel çalışmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra diyabet rahatsızlığına iyi geldiği gibi kötü kolesterolü de önleme özelliğine sahiptir.
  • Güzellik iksiri dedin zeytinyağının faydalarından bahsediyorsunuz diyeceksiniz belki ama olay sadece peeling, maske ve kremden ibaret değildir. Siz düzenli ve sağlıklı beslenmezseniz istediğiniz kadar bakım yapın hiçbir faydasını göremezsiniz. Zeytinyağı genelde sindirim düzenleyici olarak algılanır, günümüzde kanser ile mücadelede yaygın olarak kullanılan köpek balığının kıkırdağının içerisinde yer alan squalen zeytinyağında yeteri miktarda vardır. Yani kanserden korunmak için köpek balığı avlamanıza gerek yok, yurdumuzda yeteri kadar bulunan zeytinyağı ile bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Güzellik iksiri zeytinyağının en büyük sırrı yaşlanmayı önlemesidir. Bizler yemek yedikçe enerji kazanırız, yalnız bu enerji kazanılırken oksidan maddeleri ortaya çıkar ve bu da bizlerin yaşlanmasına zemin hazırlar. Zeytinyağı içerisinde bulunan asitler ve diğer yararlı bileşenler yaşlanmaya neden olan bu oksidanlar ile savaşarak bizlerin yaşlanmasını önemli ölçüde azaltırlar. Kireçlenme yaşayan kişiler düzenli olarak zeytinyağı tüketirlerse bu sorundan da kısa sürede kurtulabilirler. Yalnız yararlı diye zeytinyağını abartmamak lazım, günde bir kahve fincanı kadar tüketmek yeterlidir. Kahvaltıda içerisine baharat dökerek ve limon sıkarak güzel bir tat kazandırın ve tam buğday ekmeğine bandırarak yiyin. Ben her sabah bunu yapıyorum, hem lezzetli hem sağlıklı bir yöntemdir. Akşam ya da öğlen vakitlerinde salataya bir miktar dökerek de tüketebilirsiniz.
  • Güzellik iksiri zeytinyağı sadece büyüklere değil bebeklere de çok yararlıdır. Çocukların gelişimi esnasında sinir dokularını gelişmesi için 2-3 damla zeytinyağı tüketmeleri büyük fayda sağlayacaktır. Hatta anne sütü yeterli olmadığı durumlarda normal sütlere birkaç damla katılarak ana sütü kadar faydalı olması sağlanabilmektedir. Annelerin çocuklarını emzirdiği dönemlerde zeytinyağı tüketmeleri sütlerine de fayda sağlayacağı için çocuklara da yarar sağlamaktadır.
  • Güzellik iksiri zeytinyağının bir diğer sırrı da yaralara iyi gelmesidir. Çok derin olmayan açık yaralara sürdüğünüz takdirde acınız azalacağı gibi yaranın iyileşme süresi de kısalmaktadır.
  • Güzellik iksiri zeytinyağının sırrı şimdilik bu kadar, ileriki zamanlarda daha bilinmeyen hangi özellikleri karşımıza çıkacak bakalım. Zeytinyağını sofranızdan ve yemeklerinizden eksik etmeyin hem sağlıklı yaşayın hem de güzel kalın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivi-diyeti-ile-zayiflama-kac-kilo-verdirir
Sıvı Diyeti ile Zayıflama Kaç Kilo Verdirir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayiflatan-baharatlar-listesi
Zayıflatan Baharatlar Listesi

Kapat