Güzellik Sırları

Güzellik Sırları
17 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 3.277 kez okundu.

Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır, lafını duymuşsunuzdur. Güzellik sırları hakkında bildiğiniz tüm şeyleri unutun. Makyaj yaparak güzel olunur evet ama şunu da unutmayalım, makyaj cildimizi gün geçtikçe yıpratır. 40’lı 50’lili yaşlarda yüz kırışıklarıyla karşı karşıya gelebiliriz. Bu durumdan tabii ki de kaçamayız, elbet vücudumuzda cildimizde yaşlanacak. Bizim sizlere burada bilgilendirmek istediğimiz konu ise vücudumuzun yaşlanmasını geciktirmemizdir. Sağlıklı beslenme, spor gibi uygulamaları nasıl yapacağınız ve güzelliğinize güzellik katacak birkaç da formül vereceğiz.

güzellik-sırları-3

1-Yüzümüz için uygulanacak güzellik metotları: Yüzümüz, güzelliğimizi gösterebileceğimiz en iyi yerlerden biridir. Başlıca sivilceli bir suratla güzel olamazsınız. Bu yüzden sabahları kalktığımız zaman yüzümüzü su yerine sodayla yıkayabilirsiniz. Soda da bulunan doğal mineral su yüzünüzü sivilceler ve siyah noktalardan arındıracaktır. Güzelliğiyle dillere destan Cleopatra’yı biliyorsunuzdur. Denizli Pamukkale’de bir soda havuzu bulunan Cleopatra’nın günde 3-4 saatini burada geçirdiğini sizlere aktarmak isterim. Ayrıca limon ve bal karışımı bir formül hazırlayarak kendinize maske yapabilirsiniz. Hazırlanışı çok basittir. 1 çorba kaşığı limon suyu ve 2 çorba kaşığı balı kaynama noktasına kadar kaynatın. Ardından biraz soğumasını bekleyin ve yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika yüzünüzde bekleyen maskeyi yıkarak yüzünüzden arındırın. Bunu günde 2-3 kez yapabilirsiniz. Bu yöntemle var olan sivilceleriniz gün geçtikçe yok olarak çıkmak üzere olan sivilceleriniz daha çıkamadan kuruyacak ve yüzünüzü de sertleştirecektir. Gerginleşecek suratınızdaki kırışıklarında azalacağını göreceksiniz. Ve devamlı sağlıklı doğal yiyeceklerle beslenin. Gazlı içecek, cips fastfoot gibi yiyecekler ve içeceklerden uzak durun.

2-Vücudumuz için uygulanacak güzellik metotları: Vücudumuz güzelliğimizin kalesidir. Kalesi düzgün olmayan ordu yenilmeye mahkûmdur. Öncelikle günde en az yarım saat yürüyüş yapın. Daha fazlasını yapabilecek arkadaşlar ise koşmayı deneyebilir. Her sabah kalktığınızda bu yürüyüşleri ve koşuları tekrarlamanız basen ve selülitleriniz varsa kurtulmuş olursunuz. Yoksa ilerde olmayacağından emin misiniz? A vitamini cildimiz için en önemli besin kaynağıdır. A vitamini deposu olan yiyecek ise havuçtur. A vitamini vücudunuzda ki sarkmalardan ve kırışıklardan kurtulmanıza olanak sağlar. Dengeli beslenmenin de önemli olduğunu belirtmek isterim.

güzellik-sırları-2

3-Saçlarımız için uygulanacak güzellik metotları: Saçlarımız, çok narin olduğundan devamlı kırılabiliyor evet. Eğer hiç boyanmamış bir doğal saça sahipseniz boyatmayın. Bu saçınızın direncini kırar. Saçlarımız için en önemli yöntem ise badem yağıdır. Korkmayın bitlenmezsiniz. Banyoya girmeden önce saçınızı badem yağıyla 10-15 dakika ovarak hem direncini artırmış olursunuz hem de daha kalın saç tellerine sahip olursunuz. Kalın saç teli demek gür saçlar demek. Sonra banyoya girin ve saçınızı badem yağından arındırın. Saçınızı sert fırçalarla hunharca taramayın nazik olun.

Stressiz bir hayat yaşayın. Bol bol kivi yiyin. Bol bol yeşil çay tüketin ve sporunuzu aksatmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Dudak Makyajı
Dudak Makyajı Tavsiyeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kanserin Doğal Tedavisi Tarçın Elması Graviola
Kanserin Doğal Tedavisi Tarçın Elması Graviola

Kapat