Güzellik Sırları

Güzellik Sırları
8 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 4.628 kez okundu.

Güzellik için Ufak Sırlar

 • Güzellik; bir kadının vücuduna her türlü bakımı tam yapması ile oluşabilecek bir sırdır. El, yüz, saç, cilt bakımı tam olarak yapıldığı zaman bir kadın güzelliği keşfetmiş demektir. Bu güzelliğe sahip olabilmek için bazen çok uğraşma gerekir, kimi zamanda kısa yollardan güzelliği yakalayabilirsiniz.
 • Güzellik için bir bayanı tamamlayan unsur saç sırlarıdır. Eğer her yeriniz bakımlı saçlarınız bakımsızsa bir anlam ifade etmez, çünkü o bütünleyici bir unsurdur. Saçlarınızın çok kötü durumda olduğunu düşünüyorsanız ve hızlı hareket etmeniz gerekiyorsa saçlarınızı ördürün ve 6-7 dakika fön yapın. Daha sonra saçlarınızdaki örgüyü çıkarın ve nemlendirin. Sanki kuaförden yeni çıkmışsınız hissi uyandıracaktır.
 • Bir yerdesiniz ve makyajınızı yapmamışsınız, çok kısıtlı bir malzemeye sahipsiniz, bir tek siyah göz kalemi ile “güzelliğin sırlarını” keşfedebilirsiniz. Kaşlarınız çok ince ve cansız ise siyah göz kalemi ile koyulaştırabilirsiniz. Gözaltlarına çekilen ince bir siyah çizgiden sonra gözleri hafif ovuşturunca kalem izi dağılacak ve bu da size buğulu ve çekici bakışı sağlayacak.
 • Güzellik için vazgeçilmez malzemeler arasında kapatıcı yer alır. Kimi zaman kapatıcımız bulunmayabilir, çok acil durumlar sizlere kapatıcı sırlarını vereceğim. Fondöten, krem ve pudradan azar azar atarak karıştırıyoruz ve eskisinden daha iyi bir kapatıcı elde ediyoruz.
 • Güzellik için gereken vazgeçilmez malzeme olan eyeliner yoksa elinizde far ile eyeliner elde etme sırlarından bahsedelim. Fardan biraz kırıp küçük bir kutunu içine koyup toz buz ediyoruz. Daha sonra birkaç damla badem yağını karıştırdıktan sonra eyeliner hazır. Göz üstünüze bu karışımı sürerek muhteşem bir görünüme kavuşabilirsiniz.
 • Saçlarınız çok bakımsız ve sürekli kuruyorsa güzellik iksiri zeytinyağını denemenizi öneririm. Kafa diplerine sürmeden uçlarına ve üstlerine az miktarda süreceğiniz zeytinyağı ile nemli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
 • Eğer yüzünüzde lekeler çoksa bunları kapatmak için pembe tonlarda kapatıcı kullanmayın. Ten rengine yakın olan sarıyı tercih ederseniz lekeleri kapatma sırrını çözmüş olursunuz.
 • Aileden gelen bir özellik nedeni ile burnunuz çok büyük ya da kemik görünüyorsa pudra ile bunu kapatabilirsiniz. Makyaj ile burun düzeltme yazımızda konu ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
 • Güzellik için birçok unsur önemli demiştik ama cilt ayrı bir öneme sahiptir. Bu yüzden kendi cildinize uygun bakım ürünleri ve kremleri ile güzel olabilmenin sırlarını keşfedebilirsiniz.
 • Eller bir bayanın yaşını ve güzelliğini gölgeleyebilir. Bu yüzden el bakımına ayrı bir önem göstermeniz gerekiyor. Düzenli olarak manikür yaptırıp el kremleri kullanarak genç görünmenin sırlarını çözmüş olursunuz. Evde doğal el kremi yapımı yazımızda kendi yapabileceğiniz krem tarifini bulabilirsiniz.
 • Güzellik sırrı için sadece el kremi yeterli olmayabilir, bu durumda peeling gibi daha profesyonel sırları çözmeniz gerekiyor. El peelingi hakkında bilginiz yoksa el peelingi ne işe yarar yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Eğer cildinizin gözenekleri çok genişse ve siz bu kadar bakımlı ve güzel olmanız rağmen sizin gölgeliyorsa cilt sıkılaştırma maskelerini deneyerek güzelliğin yeni bir sırrını daha öğrenmiş olursunuz.
 • Güzelliği tamamlayan unsurlar arasında doğru oje sürmek vardır, dışarı taşırılan, koyu renkte ve kalın olan ojeler pek hoş durmaz. Bu yüzden ojeyi dikkatli sürerek güzelliğinizi korumalısınız.
 • İstenmeyen tüyler güzelliği sınırlayabilecek en önemli unsurdur. Bu yüzden doğal epilasyon yöntemleri ile bu sorundan kurtularak daha bakımlı görünebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır
Çatlaklarınızdan Kurtulmak İçin Ne Yapılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
logo-son-20163009071621788
Sevdiğin Sanatçılara Oy Vermek ve Kırmızı Halıda olma şansı yakalamak için son gün Pazar günü!

Kapat