Hangi Saç Modeli Yüzünüzü Zayıf Gösterir

Hangi Saç Modeli Yüzünüzü Zayıf Gösterir
24 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 3.866 kez okundu.

Hangi Saç Modeli Yüzünüzü Zayıf Gösterir

Saç bir kadının en önemli aksesuarı ya da giysisiydi denilebilir. Eğer uygun saç modelini bulamazsanız saçınız sizi olduğunuzdan daha farklı gösterir. Saç modeli aynı zamanda karakterinizi ve tarzınızı yansıtır. Yüz şeklinize göre en uygun saç modelini bulmaktaki amaç yüzdeki orantısızları en aza indirgemektir.

Yüzü biraz daha toplu olan ya da geniş büyük bir yüze sahip olan bayanlar hangi saç modeli yüzünüzü zayıf gösterir?  Sizlere bu yöntemleri anlatacağız.

1- Uzun saçlar yüzünüzü daha uzun göstererek olduğunuzdan daha zayıf gözükmenizi sağlar. Kısa kür saçlardan kaçının. Özellikle gıdı bölgesinde fazlalık olanlarda küt saç çene ve gıdı bölgesine dikkati çeker.

2- Asimetrik saç bob kesim modeli saçlar (arka kısa öne doğru yanlar uzun) yüzünüzü daha ince gösterir. Yüzünüz biraz toplu ise asimetrik kesim sizi daha zayıf gösterecektir.

3- Süper kısa kesimlerden uzak durmalısınız. Yuvarlak ve toplu yüzler bu tür kesimden uzak durmalıdır. Çünkü kısa saç karşıdan gelenin dikkatini direkt yüzümüze çekecektir. Küçük ve dar yüzünüz varsa da tam tersi uzun saç yüzünüzü kapatacaktır.

Hangi Saç Modeli Yüzünüzü Zayıf Gösterir4- Kâkül düşünüyorsanız orta kısım kısa iki yanı daha uzun, dağınık kakül yüzünüzü uzun ve zayıf gösterir.

5- Yüzünüz yuvarlaksa ve oval bir şekle sokmak istiyorsanız saçınızı hareketli bir kesimle daha oval bir görünüm kazandırabilirsiniz.

6- Katlı kesim saçınızın ağırlığını yüzünüze göre dengeleyeceğinden daha ince görünürsünüz.

yüzü zayıf göstermek7- Saçınızı kabartıp doğal duran dalgalar verirseniz yüz bölgenizi daha zayıf gösterecektir. Dümdüz saçlar yüzünüzü daha çok ortaya çıkaracaktır. Özellikle hem katlı hem uzun saç en uygundur.

8- Saçınızı ortadan ayırmak da yüzünüzü daha tombul ve yuvarlak gösterecektir. Bu nedenle yandan ayırmanız daha iyi olur.

9- Tepeden topuz yüzünüzü daha uzun gösterir. Ancak topuz küçük olması gerekir. Yanlara düşen kâküller de mümkün olduğunca uzun olmalıdır.

10- Parlak saçlar dikkati yüzün ortasına çeker. Yer yer atılan gölgeler daha ince ve daha aydınlık gözükmenizi sağlar.

11- Saçınızı atkuyruğu yaparken sıkıca bağlamak yerine gevşek bırakırsanız kafanız ve yüzünüz daha küçük görünür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lahana Çorbası
Diyet Çorba Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-aldıran-gıdalar
Kilo Aldıran Besinler

Kapat