Hassas Gözler İçin 7 Makyaj Sırrı

Hassas Gözler İçin 7 Makyaj Sırrı
25 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.515 kez okundu.

Hassas Gözler İçin 7 Makyaj Sırrı

Hassas gözlere sahip insanların tahriş sorunu çok büyük kaçınılmaz bir problemdir. Öyle ki göz tahrişi bazen bazı durumlarda günlük işlerinizi bile zor hale getirebilir. Eğer siz de hassas gözlere sahip iseniz buna karşı doğru makyaj yapabilmeniz için birkaç pratik önerimiz olacaktır.

1-) Fırçalarınızı Temiz Tutun

Gözleriniz hassas ise yapmanız gereken ilk önemli şey fırçalarınızı daima düzenli olarak temizlemek olmalıdır. Çünkü kullandıkça fırçanızda kir birikir ve kirli fırçalar size göz enfeksiyonu olarak geri döner. Bu yüzden ara ara fırçalarınızı temizlemeyi unutmayın.

2-) Krem Farları Tercih Edin

Tahriş sorunu yaşayanlar toz far kullanımından kaçınmalıdır. Bu tarz farların yerine krem far kullanılmalıdır. Krem farlar toz farların aksine uçuşmayacaklarından rahatsızlık vermeyeceklerdir.

Hassas Gözler için Makyaj3-) Göz İçine Kalem Sürmeyin

Makyajın püf noktalarında yer alan gözlerin daha iri gözükmesiniz sağlayan makyajın olmazsa olmazı göz içine beyaz kalem sürmek aslında hassas göz yapısına sahip olanlar için pek de doğru değildir. Bu hassas yapıya sahip kişilerin kalemi mutlaka göz dışında kullanmalıdırlar.

4-) En İyi Ürünleri Seçin

Bugün birçok markanın hassas gözlere sahip insanlara özel ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat yine de dikkatli olmanızda fayda var. Çükü size uygun ürünü bulmanız zaman alacaktır. Bunun için araştırma yapmalısınız.

Hassas Gözler için Makyaj önerisi5-) Kozmetik Ürünlerinizi Sık Sık Yenileyin 

Her ne kadar temiz tutmaya özen gösterseniz de bir makyaj malzemesini uzun süreli kullanmaktan kaçınmalısınız. Göz makyajı malzemelerini sık sık değiştirmeye çalışmalısınız. Özellikle hassas bünyeli insanların daha fazla özen göstermesi gerektiği bir konudur.

6-) Primer ve Fondöten

Primer ve fondötenler sadece makyajınızı sabitlemez aynı zamanda hassas cildiniz ve makyaj ürünleri arasında bariyer görevi de görmektedir. Göz çevreniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz normalden daha az katkısız ve saf primer ve fondötenler bulunmaktadır.

7-) Maskara

Kimi bayanlar kirpik boyama setlerini tercih edebilirler. Fakat kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatlarından alerjik reaksiyonu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Aynı zamanda kirpikleri uzun gösteren maskaralardan da kaçınmalısınız. Çünkü bu tarzdaki maskaraların içinde bulunan lifler gözlerinizi çok daha fazla tahriş edebilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
en-iyi-fondoten-markalari
En İyi Fondöten Markaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
E-vitamini-cilt-maskesi
E Vitamini Cilt Maskesi ve Cilde Faydaları

Kapat