Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.784 kez okundu.

HASTALIK DA NEYMİŞ?

Kış kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Son günlerde karında yağmaya başlaması ile birlikte soğuklardan korunmak bir hayli zor. Sizlerde bu soğuk günlerde hasta olmamak için sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bir takım önlemler alarak bu kış günlerini hasta olmadan atlatmanız gerekmekte. Grip salgını bu soğuk günlerde kol gezmekte olduğu için kolaylıkla hasta olabilirsiniz.Bunu en aza indirmek için dışarı çıkarken mutlaka sıkı sıkı giyinmelisiniz. Sıcak çorbayı sofranızdan eksik etmeyin. Hasta olmamak için yapılması gerekenler listesi oldukça kabarık bir liste. Ancak başı çeken bazı maddeler var ki olmazsa olmazlarımız ve biri tek başına bile virüslere savaş açabilecek kapasitede.

Hasta Olmamak İçin Ne YapmalıHastalıkların temelinde bağışıklık sisteminin zayıflığı gelmekte. Hangi tür hastalık olursa olsun şayet bağışıklığınız zayıfsa bu hastalığa kapılma süreniz kısa daha da fenası bu hastalıktan kurtulma süreniz ise oldukça uzun zaman alır. Bu durumda yapılacak tek şey bağışıklınızı artırmak. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Hasta olmamak için yapılması gerekenler içerisinde gün içerisinde yediklerimizin yeri çok önemli.

Sarımsak
Olmazsa olmazlarımızdan. Her gece yatmadan önce bir diş sarımsak yutulmalı. Çiğnemeden yuttuğumuz için herhangi bir kokusu olmamakta. Bağışıklığa katkısının yanında sarımsak bağırsaklardaki parazitlerin de düşmanıdır.

Kefir
Kefir vücudunuza istemsizce girmiş mikroplara karşı kendi yetiştirdiğimiz minik mikropları karşı karşıya getirmek demektir kefir içmek. Pek çok mağazada tadı daha albenili olsun diye meyveli kefir satılmakta artık ancak tavsiyemiz doğal yollarla çoğaltılmış kefir tüketilmesidir.

Soğan
Soğan özellikle çiğ ve kuru soğanı ne kadar tüketirseniz o denli bağışıklığınıza katkısı olacaktır. Doğal antibiyotik diye boşa adlandırılmıyor kendisi.

Su
Yaz kış ayırt etmeksizin suyu ne kadar içerseniz o kadar etkisini göreceksiniz. Gün içerisinde içeceğiniz 4 litre su hazımsızlığınızdan gribinize pek çok konuda sizin destekçiniz olacaktır. Suyun faydaları sayılamayacak kadar çoktur.

Ve pek tabii sigarasız hayat, spor, erken yatıp erken kalkabilmek, sağlıklı bir kahvaltı, az stresli yaşam, hava koşullarına uygun kıyafet seçimi gibi maddelere de özen gösterildikten sonra virüssüz bir hayata kapıları açmışsınız demektir. Bol sıhhatli günleriniz olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Et beni tedavisi
Et Beni Koparmanın Zararları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
goz-tiki-nedir-belirtileri-ve-tedavisi
Göz Tiki Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Kapat