Havuç Yağı Saçı Uzatır mı? Saça Faydaları Nelerdir?

Havuç Yağı Saçı Uzatır mı? Saça Faydaları Nelerdir?
29 Mart 2015 tarihinde eklendi, 4.147 kez okundu.

Bir kadının güzel görünmesini saçları sağlar. Peki, havuç yağı saçı uzatır mı? farklı ne gibi faydaları vardır?

Kadınların saç bakım ürünleri arasında ön plana çıkan doğal ve bitkisel yağlar sadece kozmetikçilerden aldığınız ürünlerin içerisinde değil aktarlardan alacağınız doğal ürünlerde de bulunmaktadır. Hatta aktarlardan alacağınız daha sağlıklı ve doğal olduğu için saç bakımınız için çok daha faydalı ve etkili olacaktır.

Saç bakımı için oldukça önemli bir yere sahip olan havuç çekirdeği yağı saçlarınızın beslenmesi için gerekli olan vitamin ve mineral değerlerini içeriğinde barındırarak saçlarınızın kurumasını be koparak dökülmesini önemli ölçüde engellemektedir. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlayan havuç yağını saç bakımı listenizden eksik etmeyiniz.

Havuç Yağının Saça Yararları

Havuç yağının en büyük özelliği içeriğinde bulunan güçlü antioksidan özelliğidir. Beta karoten, potasyum ve E, C, A vitaminlerini de içeriğinde barındıran doğal havuç yağları saçlarınızı derinlemesine beslemekte olup çabuk yağlanma ve kepek gibi ciddi problemlerin de önüne geçerek estetik açıdan kendinizi tamamlamanızı sağlayacaktır.

Saçlarınızın doğal ve sağlıklı bir şekilde uzaması için havuç yağı içerisinde saydığımız bu vitamin ve minerallerin kesinlikle olması gerekmektedir. Saçlarınızın sağlıklı uzaması için gerekli olan ön koşul saçlarınızın köklerinin olabildiğince güçlü olmasıdır. İşte önerdiğimiz bu havuç yağı incelikli olarak saç köklerinizin güçlenmesini sağlamakta ve saçlarınızın uzaması için gerekli olan altyapıyı saçlarınıza kazandırmaktadır.

Doğal olarak satın alabileceğiniz havuç yağlarının bir diğer en önemli faydası da saç köklerinizin beslenmesinden sorumlu saç derinizin nemlenmesini sağlamaktır. Nemlenen saç derisi ile artık kepek gibi bir problemle karşılaşmayacak ve saçlarınızın uzaması için gerekli olan ortamı sağlamış olacaksınız. Saç diplerinizdeki kan akışını da hızlandırmaya yarayan havuç çekirdeği yağı ile saçlarınızın eskisinden çok daha güzel ve sağlıklı olacaktır.

Havuç Yağının Saça Uygulanışı

Havuç yağını direkt olarak saç derinize masaj yaparak kullanabilirsiniz. Ancak havuç yağı biraz güçlü yağ olduğu için hassas bir cilde sahipseniz bu yağı zeytinyağı, badem yağı ya da jojoba yağı ile karıştırarak kullanmanız cildinizin tahriş olmasını önemli ölçüde engelleyecektir. Havuç yağını dairesel hareketler şeklinde parmak uçlarınızla hafif nemli saçlarınıza masaj yaparak sürebilirsiniz. Yaklaşık olarak 10-15 dakikalık bir masaj yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
evde-dalgali-sac-yapimi
Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
evde-cilt-bakimi-icin-oneriler
Evde Cilt Bakımı için Öneriler

Kapat