Her Derde Deva Kil Maskeleri

Her Derde Deva Kil Maskeleri
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.020 kez okundu.

Her-Derde-Deva-Kil-Maskeleri

Kil Maskesi Çeşitleri

  •     Bir önceki yazımızda kil maskesinden bahsetmiştik, şimdiki yazımızda da farklı ihtiyaçlara uygun kil maskeleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Kil maskeleri cildin ihtiyacı olduğu vitaminleri barındırır ve birçok farklı renkler ile sizlere farklı konularda da yardımcı olur. 
  •   Peki, her derde deva kil maskeleri nelerdir? Yağlı cilde sahip olan kişilerde ve ergenlerde çok sık sivilce sorunu görünmektedir. Bu sivilceler birçok gencin korkulu rüyası olmuştur, bu sivilceler nedeni ile bazı kişiler dışarı dahi adım atmak istememektedir. İşte sizlere bahsedeceğimiz ilk kil maskesi beyaz kil; bu kil en çok kullanılan kil türüdür, bitkisel ürün satan birçok yerde beyaz kili rahatlıkla bulabilirsiniz, kolayca uygulanan bu kil sayesinde korkulu rüyanız olan sivilcelerinizden kısa bir sürede kurtulmanız mümkündür. tabi, sivilceler için tek etkili kil beyaz kil değildir, yeşil kilde sivilcelerin yok olmasında çok etkilidir. Özellikle yağlı cilde sahip olanlarda bulunan sivilcelerin geçmesinde büyük katkısı olduğu bilinmektedir. Bu kil maskelerini sürerken dikkat etmeniz gereken ise maske yüzünüzdeyken uzanın ve hiçbir şekilde hareket etmeyin, kil maskesini yaptıktan sonra konuşursanız cildinizde kırışıklıklar meydana gelebilir.  
  •   Bir başka kil maskesi türümüz ise mavi kil, bazen cildinizin çok solgun olduğunu söyleyenler varsa aynaya baktığınızda cildinizi çok cansız görüyorsanız size en ideal kil mavi kildir. Mavi kil sayesinde cildiniz ihtiyaç duyduğu oksijen açığı kapanacak ve cildiniz eskisinden daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.
  •   Bazen cildinize dokunduğunuzda bir sertlik hissederseniz, aslında aynaya baktığınızda cildiniz normal görünür ama kirli havalardan dolayı cilt altında pislikler birikebilir. Siz de cildinize dokunduğunuzda hissettiğiniz sertliğin gitmesini istiyorsanız aktarlarda sarı kil satın alarak cildinizin temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz.  
  •   Benim cildim çok hassas, ufak bir dokunmada bile hemen alerji gibi kızarıyor diyorsanız sizin için önerimiz pembe kil olacaktır. Pembe kil sayesinde hassas cildinizin hemen kızarmasını engelleyebilirsiniz böylece cildiniz deforme olmamış olur. 
  •   Her mevsim çok kolay kuruyan ve sürekli ellerinde çatlaklar olan kişiler için ise kırmızı kili öneriyoruz. Ciltteki kurumanın nedeni nem ve yağ eksikliğidir, kırmızı kil cildinizin ihtiyaç duyduğu yağ oranını dengeleyerek ciltteki çatlakları ve kurumaları en aza indirir.  
  •   Şimdilik bahsedeceğimiz kil maskeleri çeşitleri bunlar, ileride daha fazla çeşit ve öneri ile sizlere yeni güzellik sırları sunacağız. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Okul İçin Saç Modelleri 2016
Okul İçin Saç Modelleri Ve Yapılışları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
unlulerin-sac-modelleri
Ünlülerin Saç Modelleri

Kapat