Her Zaman Güzel Görünmek İçin İpuçları

Her Zaman Güzel Görünmek İçin İpuçları
10 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.029 kez okundu.

Her zaman güzel görünmek için dikkat edeceğiniz bir kaç önemli nokta bulunuyor. Bunları sıralamak gerekirse;

Diş sağlığınıza ve beyazlığına dikkat edin: Güzel bir gülüş , güzel görünmenin ön koşuludur. Yemek artıkları ile dolu ve sararmış dişler en bakımlı halinizi bile bir anda yerle bir edebilir. Yalnızca diş gövdeleriniz değil, damaklarınız da önemlidir. Fazla kırmızı, yemek yerken kanayan damarlar ya da soluk bembeyaz damaklar da insanlara kötü bir izlenim verir. Bu yüzden her zaman dişlerinizi fırçalamaya ve gerekiyorsa diş ipi yapmaya, altı ayda bir de diş hekiminizi görmeye özen gösterin. Yemeklerden sonra, günde 3 kere dişlerinizin temizliğini yapın. Gülerken de bu güzel ve beyaz dişleri sergilemekten çekinmeyin. Ağzınızı kapatmadan, kahkahanızı ortaya çıkararak gülün.

Kıyafetlerinizin pahalılığından çok temizliğini vurgulayın: Kıyafetlerinize ne kadar para ayırdığınız ve hangi markadan satın aldığınızdan çok, onların üzerinizde nasıl durduğu ve giydiklerinizi nasıl bir hava ile taşıdığınız önemlidir. Bu noktada temiz kıyafetler, her zaman ütülü ve pırıl pırıl elbiseler güzel görünmenize kesinlikle artı puan katacaktır. Eğer çorap giyiyorsanız külotlu çorabınızın kaçma ihtimaline karşı her zaman yanınızda bir yedeğini taşıyın. Üzerinize bir şey dökme, çamur sıçrama gibi ihtimallere karşı her daim yanınızda hafif bir şal bulundurun. Birden soğuyan havalar için de bu şal iş görecektir.

Aksesuarları ve makyajı unutmayın: Sabah taktığınız aksesuarlarınız ve yaptığınız makyaj gün içerisinde bir kere yapıp sonra boş vereceğiniz durumlar değildir. Özellikle makyajınız ellerinizin müdahalesinden ve yemeklerden oldukça zarar görür. Sık sık makyajınızı tazeleyerek sabahın erken saatlerinde edinmiş olduğunuz taze ve sağlıklı görünümü gün içerisinde de taşıyın. Aksesuarlar ise sizin sandığınızdan daha sık bir şekilde dağılırlar. Ters dönmüş küpeler, bileklerde iz yapmış bileklikler, zinciri ense arkanıza kaymış kolyeler bakımlı görünümünüzü kötü etkilerler. Aynaya sık bakmak bu tarz sorunlarla karşılaşmamanız için oldukça faydalı bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
turk-unlulerin-guzellik-sirlari-nelerdir
Türk Ünlülerin Güzellik Sırları Nelerdir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yöntemler
Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yöntemler

Kapat