Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü
6 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 3.297 kez okundu.

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak her bayanın hayalidir. Bu amaçla birçok saç uzatan şampuanlara ve serumlara yönelerek saçlarımızı hızlı uzatmaya çalışırız. Öncelikli olarak kişinin beslenmesine son derece dikkat etmesi gerekir. Sağlıklı olan bir saç ayda yaklaşık olarak 2. 5 cm uzamaktadır.

 Hızlı saç uzatan bakım kürü denilince hem basit hem de kısa sürede etkilerini görebileceğiniz bir kür olan lavanta kürüdür.  Lavantanın saça birçok faydası bulunmaktadır. Aynı zamanda saç derisine de çok iyi gelen lavanta saçkıran, mantar, çeşitli saç derisi hastalıkları ve kepeklenme problemine de son derece iyi gelmektedir. Saç uzatma anlamında ise 3 su bardağı suyu ocakta kaynatıyoruz. Sonrasında altını kapatarak içerisine bir avuç lavanta atarak 15 dakika kadar ağzı kapalı olarak demlenmeye bırakıyoruz. Ilıyan suyu öncelikle sağ diplerine sonrasında ise tüm saça yedirerek yaklaşık olarak yarım saat ile kırk dakika arasında saçta bekletiyoruz. Ardından saçlar ılık su ile yıkanarak işlem tamamlanmış oluyor. Haftada bir kez bu uygulamayı tekrarladığınız takdirde saçlarınızın hızla uzadığına tanık olacaksınız.

Patates Kürü İle Hızlı Saç Uzatmak

Hızlı saç uzatan kürler arasında bir de patates kürü önemli bir yer tutmaktadır. Kabuklarını soymuş olduğunuz patatesleri blender dan geçirerek, sonrasında tülbent yardımıyla posasından ayırın. Sonrasında bu patates suyunu saç diplerine iyice yedirerek yaklaşık olarak yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada bir kez bu uygulamayı yapmanız sağlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü

Bir diğer saç uzatan bakım kürü ise badem yağı, sarımsak yağı, sinameki yağı ve bir adet eczaneden alacağınız bemiks ampul ile karıştırarak saç diplerine uygulanmaktadır. Sonrasında yarım saat bekleterek saçın iyice emmesi beklenir. Sürenin sonunda bitkisel bir şampuan yardımıyla saçlar yıkanır. Bu uygulama haftada bir kez yapıldığı takdirde hem saçlarınızın sağlıkla parlamasını sağlar hem de hayali kurulan daha uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Bu arada mutlaka dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Sizlerde bu doğal ve sağlıklı kürler ile saçlarınızı çok kısa bir sürede uzatabilirsiniz.

Etiketler:

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürü Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Marry diyor ki:

    Canlarım saç uzatmada çok şey var ama ben en çok faydayı keratin dip bakım setini kullandığımda alıyorum, çok da memnunum.

  2. Tulay diyor ki:

    Benim iş konumundan dolayı pek fazla vaktim yok o yüzden bunlarla ugraşamıyorum internetten keratin dip bakım seti aldım hem saçların hızlı oluyor hem de dökülme sorunum kalmadı çok memnunum

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyet ve Beslenme
Diyet ve Beslenme

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gelin Makyajları
2016 Gelin Makyajları

Kapat