Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?
3 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.983 kez okundu.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Görünüşü tamamlayan en önemli unsurdur aslında saç. Günlük yaşamımızdan, kullanılan fön makinelerinden çokça etkilenir ve yıpranır saç. Ek olarak onu uzatmaya çalışmakta farklı şekilde yorar saçı. Bunca yorucu etmenlere karşılık olarak birde uzatmak için saça uyguladığımız birçok farklı türde kimyasallar iyice yıpratır saçı. Aslında her şeyde olduğu gibi saçta da dinlenmiş olan saçınıza yaptığınız uygulamada aldığınız sonuç bambaşka olur. Çünkü dinlenmiş olan saç kökleri gelecek olan diğer uygulamaya karşı daha aktif şekilde tepki verir. Böylece daha düzel sonuçlar almış olursunuz.

Yanlış olarak kullandığımız bir diğer uygulama ise doğal olarak bildiğimiz bitkisel yağlar ve bunların birbirleriyle konsantre edilmiş şekilleridir. Maalesef her yağ saçınıza iyi gelmeyebilir. Başkasına iyi gelen yağ veya yağların karışımı size iyi gelmeyebilir. O yüzden bitkisel olan şeyleri de kullanırken de kimyasal olanları kullanırken ki gibi hassasiyet göstermemiz gerekmektedir. Dediğim gibi gelişimde kişisel farklılıklar vardır ve her iyi duyduğunuz şey size de iyi gelecek diye bir şart yoktur. Bu yüzden yağ veya birkaç yağ karışımını saçınıza uygulamak istiyorsanız bilen birine danışmanız sizin hayrınıza olacaktır. Aksi takdirde istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz.

Saçların Çabuk Uzaması İçin TavsiyelerSaç uzatmak için önemli olan birkaç doğal yöntem olarak bilinen saç diplerine masaj yapma saç köklerini titreşime geçirir ve saç uçlarına uyarı yollar böylece saçlarınızın uzamasına yardımcı olur. Size önerebileceğim yağlar ise herkesin bildiği badem yağı, ısırgan otu özlü şampuanlar veya yağlar birde argan yağı özlü saç bakım ürünleri saçınızın uzamasına yardımcı olacak yağlardır. Ek olarak saçınızı duruladığınız suya iki üç damla elma sirkesi katmakta saçınızın hem uzamasını hem de saç köklerinizin beslenmesine yardımcı olur. Hızlı saç uzatmak için yukarıda da belirttiğim gibi bu tip uygulamalar yapmadan önce saçınızı tanıyın ve onun nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu tespit edin ve öyle uygun uygulamayı seçin ve en önemlisi bir uzmana başvurun. Tabi bir de sağlıklı beslenin. Tüm bunları yaptığınız takdirde saçlarınız çok kısa bir sürede istediğiniz seviyeye geleceklerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yıpranmış-saç-2
Yıpranan Saçlar için Doğal Bakım Yöntemleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dudak-dolgunlaştırıcı-3
Dudak Dolgunlaştırıcı Maske Tarifleri

Kapat