Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yöntemler

Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yöntemler
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.441 kez okundu.

Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Yöntemler

               Bayanların ve tabi ki erkeklerinde en çok dikkat ettiği şeydir eller. Ellerin bakımlı ve güzel görünmesini istersiniz her zaman. Buna en çok etkisi olanda şüphesiz tırnaklardır. Bakımlı ve sağlıklı uzayan tırnaklar hem ojelerinizin daha güzel görünmesini sağlar hem de aksesuarların daha iyi taşınmasına sebep olur. En sık duyulan şikâyetlerde tırnakları uzatamamaktır. Kırılma, tırnakta soyulma gibi bir sürü sorundan dolayı sağlıklı bir şekilde tırnakları uzatmak iyice zorlaşır. Hızlı tırnak uzatmak için yöntemler birkaç madde de sıralanabilir.

Öncelikle beslenme alışkanlığınızı gözden geçirmenizde fayda var. Vücudunuzda yaşadığınız birçok sorunun başında beslenme gelir. Ağız yoluyla alınan gıdalar, vitamin ve mineraller tüm organlarınızın, cildinizin, saçlarınızın ve tırnaklarınızın da daha sağlıklı olmasına sebep olur. Tırnakların oluşmasına sebep olan keratini, besin yoluyla aldığımız demir, kalsiyum gibi maddelere ihtiyacı vardır.

Vücudunuzdaki tüm organlarınızda ve cildinizde olduğu gibi tırnaklarınızın da suya ve dolayısıyla neme ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Tırnaklarınızın kat kat ayrıldığına şahit olduğunuzda suya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bol ve düzenli su tüketimi tırnaklarınızın sağlığı için oldukça önemlidir.

Tırnaklarınız kolaylıkla kırılabilir. Özelliklede çok fazla suyla temas ettiyseniz muhtemelen yumuşayacaklardır ve kırılmaları kolaylaşacaktır. Bu nedenle tahribatlara, çarpmalara ve darbelere karşı tırnaklarınızı koruyun. Mümkün oldukça fazla suyun altında tutmaktan da kaçının. Onların kırılgan olduğunu ve olabildiğince nazik davranmanız gerektiğini unutmayın.

Haftalık tırnak bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Tırnaklarınızı düzenli olarak törpüler ve tırnak etlerinizi nemlendirirseniz bu tırnaklarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saçınıza ve ya yüzünüze uyguladığınız bakım gibi tırnaklarınıza da periyodik bakımlar yapmayı unutmayın.

Kullandığınız asetonların alkol bazlı olmamalarına dikkat edin. Doğru seçim yaparsanız tırnaklarınızın kurumasına ve kat kat ayrılmasına engel olabilirsiniz.

Tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzaması için tırnak bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz. Bu konuda etkisi kanıtlanmış güvenilir tırnak bakım ürünlerine ulaşmak oldukça kolay. İsterseniz uzmanlar yardımıyla tercih yapabilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir şey vardır ki elleriniz değerlidir. Sağlıklı ve güzel el ve tırnaklar ise her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gripten-kurtulmanın-dogal-yollari
Gripten Korunmanın Doğal Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
en güzel 2015 Gelin Makyajı
2016 Gelin Makyajı Örnekleri

Kapat