İnce Bel İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun

İnce Bel İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun
18 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.512 kez okundu.

İnce Bel İçin Bu Yiyeceklerden Uzak Durun
Kadınların yıllardır süregelen hep bir bel inceliği takıntısı olmuştur. Geçmişten bugüne hemen her bayan örneklerinde ince belin yanı sıra ince bel için tasarlanmış Retro tarzı veya vs. tarzlarda elbise etek modellerine rastlamak mümkün.  Aslında bu kalıba herkesin girme çabası yanlış olur. Mesela her kadının vücut yapısı farklı olduğu için örneğin kısa boylusunuz ve omuzları geniş bir bayansınız, o zaman çok çok ince bir bel olması vücudunuzda ki görünüşü hoş kılmayabilir. Bilinmelidir ki bazı hevesler uğruna sağlıktan olmamak gerekir. Her şeyin sağlık çerçevesinde yapılması önemli bir noktadır. Bel çevresi de sağlık açısından önemli bir bölgedir. Bel çevresindeki kilo probleminizi de belli orantıda tutmalısınız mesela çünkü fazla yağ birikmesi bazı organlarınıza zarar verebilir.

Herkesin bildiği üzere elbette ki orantılı bir ince bel için yeme ve içmeye dikkat etmek gerekmektedir. Mesela ilk olarak uzak durulması gereken zararlı besin cipstir. Yapılan bir araştırmada görülmüştür ki cips bel çevresinde yağ depolanmasına sebebiyet veriyor.

İçecek çeşitlerine bakacak olursak ise gazlı şekerli sıvı kalorili olan bu içecek türleri vücutta doğrudan yağ birikimine sebep oluyor. Bilhassa göbek ve bel bölgelerinden şikayetçi olanlar cipsten olduğu kadar içecek türlerinden uzak durarak işe başlamalıdırlar. Eğer bu tarzda ki içeceklerden sıkça bir tüketim halindeyseniz bizi dinleyip bıraktıktan 1 ay kadar sonra farkı hissedeceksiniz.

Ve arkadaş partilerinin, bir cumartesi gecesi klasiklerinin, yapacak bir şey olmadığında ki vazgeçilmezimiz pizza ve çeşitleri…  Pizza ve çeşitlerinin fazlaca doymuş yağ içermiş olması nedeni ile karın ve bel çevresinde aşırı yağlanmaya sebep olabiliyorlar. Üzerindeki artı malzemeler ise yağlanmayı bir kat daha arttırmış oluyor. Mutlaka bu ve bu tarz yiyecek içeceklerden uzak durmayı denemeli hayatınızdan mümkün olduğu kadar uzak tutmalısınız. Tabi ki sadece yememe ve içmeme ile olabilecek bir durum değildir. Bu denli dikkatli beslenerek yanında birde spor yapıyor olursanız işte o zaman hem dengeli beslenmiş hem de birikmiş yağlarınızdan kurtulmanız çok daha kolaylaşacaktır sizin için. Diyete başvurmadan belli başlı yiyecek ve içeceklerden uzak durarak kendinizi doğru ve sağlıklı beslenmeye yaşama alıştırarak  yanında da düzenli spor yaparak hem yağlarınızdan kurtulmuş hem de sağlıklı bir hayat sürdürebilmeniz mümkün olmuş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Neden Kilo Alıyoruz
Neden Kilo Alıyoruz?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gripten Korunmak İçin Diyet Önerileri
Gripten Korunmak İçin Diyet Önerileri

Kapat