İnce Telli Saçlarınız Varsa Bunu Okumalısınız

İnce Telli Saçlarınız Varsa Bunu Okumalısınız
29 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.207 kez okundu.

Gerek erkekler için gerekse bayanlar için saç bakımının yapılması, daha havalı bir görünüm kazanmaya yardımcı olmaktadır.

Saçlarınız ıslakken yada normal halde iken ayrık ayrık duruyorsa ince telli saçlara sahipsiniz demektir.Eğer sizinde saçlarınız ince telli ise ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız bir takım işlemler yapmalı ve saçlarınızı gürleştirmelisiniz.

Doğanın bize verdiği  imkanlardan faydalanarak çok faydalı saç maskeleri vardır. Sizin için yalnızca bir tanesini paylaşarak, saçlarınızın gürleşip göz ile görülür bir gelişme olması için tavsiye de bulunacağız.

Saçlarınız hava da ki kirli dumandan, yanlış beslenmenizden, kirli yastık kılıfından ve hormonlarınızın çalışmasına bağlı olarak yağlanıp kirli durabilir. Bu yüzden saçlarınızı düzenli olarak yıkamalısınız. Bu saçlarınızın hem daha hızlı uzamasına hemde daha sağlıklı saçlarınızın çıkmasına destek olacak bir uygulamadır.
Ayrıca bunun yanında mutlaka saçınızın yapısına uygun saç bakım kremleri kullanmalısınız. Bunun yanında mutlaka saçlarınızda oluşacak kırıkları aldırmalısınız.

Şimdi de gelelim DOĞAL SAÇ BAKIM MASKESİNE…

Zeytin yağı asırlardır kullanılan, özellikle Ege medeniyetlerinin vazgeçilmez besini olmuştur. Bunu yiyen, içen, saçına süren herkes şifa bulmuştur. Bir çok tarihi ve tıbbi kitapta da konu olmuş olan zeytin yağından faydalanmamak olmaz…

Saçlarınıza saç bakım kremi ve şampuan dışında bir şey sürmeye alışkın değilseniz, zeytin yağını saçlarınızı yıkamadan 1 saat önce saçlarınıza ve saç diplerinize yedirerek bekletebilirsiniz. İlk başlarda rahatsızlık duyabilirsiniz ama bir kaç ay sonra faydasını ciddi anlamda göreceksiniz.

Saçlarınızı zeytin yağı ile kaynaştıktan sonra  bu zeytin yağının içine 1 tatlı kaşığı bal ve 3 diş sarımsak ilave ederek kullanmalısınız. Bu saç maskesi ,saçlarınızı kısa sürede gürleştirecek olan mucizevi bir karışımdır. Bu saç maskesini  haftada 2 kez uygulamalısınız ve 2-3 ay sonra ki değişimi gördükten sonra zeytin yağı-bal- sarımsak üçlüsünün ne kadar da faydalı besinler olduğunu anlayacaksınız.

Gür saçlar için yapmanız gerekenler işte bu kadar basit… Sadece biraz sabrın ve bir kaç ay beklemenin sonucunu yenilenmiş ve gürleşmiş saçlarınız ile kutlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Anne Sütünü Arttıran Besinler
Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Nişan Saç modelleri
Nişan İçin Saç Modelleri

Kapat