İnci Tozu Maskesi

İnci Tozu Maskesi
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.552 kez okundu.

İnci Tozundan Maske Yapımı

  • İnsanın bünyesinde bioaktif moleküller vardır, inci tozu da içerisinde bu molekülleri barındırdığından cilde büyük faydası vardır. Cildimiz için yapı taşları büyük önem arz eder, inci tozu içerisinde gerekli olan amino asit, birçok mineral ve protein yer alır. İnci tozu maskesi sayesinde, metabolizmanız hızlanacak, cilt canlanacak, hücreleriniz kendini baştan yaratacak, yüzünüzdeki belirgin çizgiler azalmaya başlayacak ve bu sayede de oluğunuzdan 5-10 yaş daha genç gözükebileceksiniz.

inci-tozu-maskesi

İnci Tozunun Yararları

  • İnci tozu içindeki doğal mineraller sayesinde, cildin gerek duyduğu, vitamin, mineral sağlandığı gibi birçok hücrenin yenilenmesini de sağlar.
  • inci tozunu okyanuslardan toplanan en iyi istiridyelerden rafine edilerek elde ediliyor. O kadar ince öğütülüyor ki maske olarak hazırladığımızda bu taneler cildimizin içine kadar nüfuz ederek derinlemesine bir temizlik ve bakım sağlıyor.
  • Maskeyi ayda 5-6 defa düzenli şekilde yaparsanız cildinizdeki derin çiziklerin azaldığını, sertlik yerine elastik bir hal aldığını ve cildinizin daha yumuşak, parlak olduğunu göreceksiniz.

İnci Tozu Maske Çeşitleri

  • 1 tatlı kaşığı inci tozunu ve yarım yumurta akını bir kaseye boşaltın, mikser ya da kaşıkla bembeyaz olana kadar iyice karıştırın. Göz bölgesinden biraz uzağa bütün yüzünüze yavaşça sürün ve 15-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Maske yüzünüzde iken fazla mimik hareketleri yapmayın, ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Burada dikkat edilmesi gereken maskeden önce gözeneklerinizin açık olması için cildinizi temizleyin. Bu maskenin ardından makyaj yapmayın, 30-45 dakika bekledikten sonra yapın ki inci tozları cildinizin diplerine kadar ulaşabilsin.
  • Diğer maskemiz ise ünlü inci tozu maske firması olan Ann Yvette’nin maskesi olacak. Bu firma, incilerin en iyilerini bulup toz haline getiriyor, almış olduğunuz paketten bir tatlı kaşığı kadar alın ve kaba boşaltın, aynı miktarda zeytin yağını da dökerek bir süre karıştırın. Temiz cildinize uyguladıktan sonra 10-15 dakika sonra yüzünüzü temizleyin ve sonra günlük nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmeyin. Ürün kaliteli olduğundan diğer inci tozu maskelerine oranla daha iyi bir etki gösterebilir.
  • Sütlü inci tozu maskesini ise, bir tatlı kaşığı süt ve onun yarısı kadar inci tozunu kasemizde karıştırıyoruz. Cildi sürülecek yoğunluğa ulaşmasının ardından dairesel hareketler cilde masaj yapar gibi uyguluyoruz. 15-20 dakika cildimizde bekledikten sonra temizliyoruz. İnci tozu maskelerini  1-2 ay düzenli uygulamanız halinde çok güzel değişimlere tanık olacaksınız.
  • Buradaki maske tariflerini denedikten sonra tecrübelerinizi yorumlar ile paylaşırsanız diğer arkadaşlarımız da bilgi sahibi olmuş olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cekici-gulumseme-icin-dis-estetigi
Çekici Gülümseme için Diş Estetiği

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kilo Vermek İçin Yardımcı Baharatlar
Kilo Vermek İçin Yardımcı Baharatlar

Kapat